U18: Slovenija mora na popravni izpit

Rubrika: Reprezentanca

Niz neporaženosti slovenske moške reprezentance U18 se je na evropskem prvenstvu divizije B, zaključil v polfinalu. Slovenci so proti Švedski izgubili z 71:78 , in si bodo tako divizijo A skušali priboriti v nedeljo, na tekmi s Poljsko, ki jo je z 78:62 ugnal Izrael.

EP U18, B divizija, polfinale, 1.8.
Slovenija – ŠVEDSKA 71:78 (13:17, 20:20, 21:22, 17:19)
Slovenija: Ožegovič 6, Marinč, Martinčič 6, Čančar 5, Kraljević 6 (5 skokov), Barič 7, Vesel 8 (6 skokov), Bratec, Šiško 18 (6 podaj), Jurček 15, Janežič, Habat.
Švedska: Larsson, Hansson 5, Brandmark 20, Bodin 4, Sjolin 6, Gustafsson, Johansson, Bodin 3, Berkelund 22 (9 skokov), Birgander, Sjoberg 18 (10 skokov), Trygger.

Slovenija je na mladinskem evropskem prvenstvu divizije B, v avstrijskem Oberwartu, ostala brez finala. Varovanci Aleksandra Sekulića so na polfinalni tekmi morali priznati premoč Švedski, ki je slavila zmago z 78:71, in Slovencem prizadejala prvi poraz na prvenstvu. Uvrstitev v divizijo A pa za naše še ni izgubljena! Priborijo si jo lahko na tekmi za tretje mesto, ki jo bodo naši v nedeljo, ob 18. uri, odigrali s Poljsko.

Pri naših se je najbolj izkazal Žan Mark Šiško, ki je 18 točkam dodal šest podaj, Žiga Jurček pa je vknjižil 15 točk.

V prvem polčasu sta se ekipi zelo enakovredno borili, manjšo prednost pa je imela vseskozi Švedska. Slovenci so tako v prvih 20 minutah največ vodili za dve točki, Švedi pa za sedem, na glavni odmor pa sta moštvi odšli z rezultatom 37:33 v korist Švedske.

V nadaljevanju je sledila podobna zgodba – Slovenija je rezultat na začetku tretjega dela igre poravnala na 39, nato pa so Švedi dvignili tempo igre in se po sedmih minutah igre oddaljili na 54:46. Naši pa so nato odlično zaključili četrtino, zadnjo pa začeli še bolje in se po minuti igre približali na 57:59. Švedska je sicer še naprej bežala, a so Slovenci po polaganju Žan Mark Šiška, pet minut pred koncem tekme, rezultat poravnali na 63.

Toda zadnji juriš se Sloveniji ni posrečil. Za tem je švedska reprezentanca pobegnila na 71:65, do konca tekme pa uspela zadržati vodstvo, in zmagati z 78:71.