Triglav in Athlete Celje brez milosti v polfinalu pokala

V Mariboru ta vikend poteka prvi vrhunec slovenske ženske košarkarske sezone. V nedeljskem finalu 25. Pokala članic se bosta v dvorani Tabor pomerili zasedbi kranjskega Triglava in Athlete Celja. Prvi je v polfinalu s 85:51 nadigral gostiteljice finalnega turnirja Mariborčanke, slednji pa s 86:48 zasedbo Grosupljega.

0603_pokal
Danes ob 17.30 v finalu Triglav in ŽKK Athlete Celje (foto: Aljaž Močnik/Kzs.si)

Polfinalni obračun med Grosupeljčankami in Celjankami je postregel s presenetljivim razpletom. Ne zaradi končnih zmagovalk, pač pa zaradi suverenosti, s katero so si aktualne prvakinje zagotovile napredovanje v finale. Uvod v tekmo je bil, glede na vložek in pričakovanja obeh zasedb, razumljivo izjemno nervozen. Celjanke so uvodnih 10 minut končale z vodstvom 18:16, v nadaljevanju pa se hitro otresle zadržkov in nasprotnice povsem onesposobile. Odlična obramba in hitri prehodi v napad, so jih vodili do izjemnega niza 21:0, s katerim so dobro minuto pred polčasom povedle z 39:18. Potek tekme se ni spremenil niti v nadaljevanju. Hud ritem igre, ki ga je s številnimi menjavami narekoval trener Celjank Damir Grgić, je Dolenjke še naprej spravljal v obup. Ob tem so Celjanke začele zadevati še z razdalje (met za tri 8:18) in visok poraz je bil neizbežen.

Čestitke igralkam za zasluženo zmago. Po medlem začetku v prvi četrtini smo se v drugi prebudili, ujeli ritem in igrali po naših notah. Na koncu smo visoko zmagali, vem pa, da to ni realna razlika. Šteje le zmaga, čestitke pa tudi igralkam Grosupljega za korektno igro,” je po tekmi dejal celjski trener Grgić. Zasavec bo z ekipo v nedeljo lovil 11 pokalno zvezdico, s katero bi se Athlete po uspešnosti izenačil z ljubljansko Ježico. Ta je vse pokalne lovorike osvojila v 11 zaporednih sezonah po osamosvojitvi Slovenije.

Nekoliko manj dela od Celjank so imele Kranjčanke, ki bodo v finalu pokalnega tekmovanja nastopile tretjič zapored in skušale ponoviti uspeh iz sezone 2013/2014, ko so v žep pospravile prvo člansko lovoriko v zgodovini kluba. Triglav je proti Mariborčankam navdušil. Z ostrostrelsko natančnostjo na eni strani in izvrstno, na trenutke neprebojno obrambo na drugi strani je pot do visoke zmage začel tlakovati že na uvodu srečanja. Štiri trojke Sandre Jevtović (17 točk) in Urše Žibert (14 točk, 7 podaj) so njuno ekipo ob koncu pete minute popeljale do vodstva s 16:1, tudi v nadaljevanju pa Kranjčanke niso popuščale. Tekma je bila praktično odločena že po prvem polčasu, ki so ga Gorenjke dobile z 51:20 (met za tri 9/15).

“Iskrene čestitke našim igralkam, dobro so opravile svojo nalogo v polfinalu pokala članic. Pred tekmo smo se vsi skupaj zavedali, da bomo na tekmi nastopili v vlogi favorita. Z zelo dobrim začetkom srečanja domačinkam nismo dopustili, da bi nas kakorkoli ogrozile, na koncu pa zasluženo zmagali,” je po odlični predstavi svoje ekipe dejal Gašper Sluga, ki s svojimi varovankami želi zapretiti tudi v finalu. “Osredotočeni in visoko motivirani smo za nastop v finalu, kjer je mogoče vse!” še dodaja.

Boj za 25. naslov pokalnih prvakinj bo na sporedu v nedeljo, ob 17.30, z neposrednim prenosom na TV Slovenija. Pred tem bosta ob 12.45 in 14.30 na sporedu še tekmi za končno razvrstitev v Mini pokalu, v katerem se ob boku svojim vzornicam tretjo sezono zapovrstjo za medalje borijo dekleta do 13. leta starosti. V finalu bomo letos spremljali ljubljanski derbi med Panter Ilirijo in Ježico belimi. Prva je v polfinalu s 45:27 ugnala vrstnice iz Vipave, slednja pa je bila tesno, s 54:49 boljša od Athlete Celja. Obe tekmi bo moč v živo spremljati tudi preko spletnega prenosa na kzs.si

Pokal članice, polfinale, 5.3.
Maribor – TRIGLAV 51:85 (7:25, 13:26, 10:18, 21:16)
(Drozg 13 (7 skokov, 8 pridobljenih žog), Kuzma in Ti. Cvijanovič po 8; Jevtović 17, Žibert 14 (7 podaj, 5 skokov))

Sergej Ravnikar, trener Maribora:
“Nismo pričakovali tako visokega poraza. Ne vem točno, kaj je bila posledica – prevelik strah ali spoštovanje tekmic. Je pa tudi res, da je Triglav v prvem polčasu zadel kar devet trojk. Tak dosežek težko spravi skupaj celo moška evroligaška ekipa. Z mlajšimi igralkami, ki so kasneje stopile na parket, smo razvili precej solidno igro. Izgubili smo tudi strah in bilo nam je lažje, je pa tudi res, da so tudi v kranjski ekipi nekoliko menjali peterko na terenu. Izmed naših igralk bi pohvalil le Majo Drozg, ki je bila kljub letom in službi najbolj koristna igralka naše ekipe. Je res velik zgled našim mladim igralkam.”

Gašper Sluga, trener Triglava:
“Iskrene čestitke našim igralkam, dobro so opravile svojo nalogo v polfinalu pokala članic. Pred tekmo smo se vsi skupaj zavedali, da bomo na tekmi nastopili v vlogi favorita. Z zelo dobrim začetkom srečanja domačinkam nismo dopustili, da bi nas kakorkoli ogrozile, na koncu pa zasluženo zmagali. Osredotočeni in visoko motivirani smo za nastop v finalu, kjer je mogoče vse!”

Grosuplje – ATHLETE CELJE 48:86 (16:18, 7:26, 15:22, 10:20)
(Rahmanović 20 (10 skokov), Gjerkeš (4 podaje) in Kastelic po 8; Dojkić 19, Friškovec in Slonjšak po 13)

Slavko Duščak, trener Grosupljega:
Čestitke Celjankam. Dokler smo se držali dogovorov in imeli še moč v naši igri, smo lahko parirali Celju. Poznala se nam je odsotnost Anje Klavžar. V zadnjem tednu tudi nismo bili kompletni na treningih, tako da lahko puncam samo čestitam za prikazano igro. Razlika je bila na koncu resnično visoka, a menim, da ni realna.

Damir Grgić, trener Athlete Celja:
Čestitke igralkam za zasluženo zmago. Po medlem začetku v prvi četrtini smo se v drugi prebudili, ujeli ritem in igrali po naših notah. Na koncu smo visoko zmagali, vem pa, da to ni realna razlika. Šteje le zmaga, čestitke pa tudi igralkam Grosupljega za korektno igro.