Poraz Petrola Olimpije v Tivoliju

V tradicionalnem derbiju lige ABA je Petrol Olimpija morala priznati premoč ekipi Crvene zvezde. Pred lepo polnimi tribunami je bil rezultat 82:73 v korist gostov iz Beograda.

V prvi četrtini so bili igralci Olimpije boljši, odločilen trenutek verejtno kar celotne tekme pa se je zgodil z izključujočo tehnično napako kapetana Olimpije Gregorja Hrovata takoj na začetku druge četrtine.

Do tistega trenutka je bila Olimpija boljša, Hrovat pa najboljši strelec Olimpije. Po tej napaki (že pred tem je imel Hrovat nešportno napako) je Crvena zvezda začela prevladovati in do polčasa ujela priključek, saj je Olimpija v prvem delu igre vodila že za 11 točk.

V drugem polčasu je bila Crvena zvezda boljša in do konca ohranjala visok ritem igre in razen parih momentov, ko se je Olimpija uspela prbližati na nekaj točk zaostanka, nikoli ni postavila zmagovalca tekme pod vprašaj.

Battle je za Olimpijo dosegel 17 točk, tudi pri Crveni zvezdi je Ognjen Dobrić dosegel 17 točk.