Džikić jezen na mlajše Krkaše: Kaj jim pripada – ulica, trg, jezero?

Košarkarji Krke so po zmagi Uniona Olimpije v Valjevu poskrbeli, da znova lahko poročamo o dvojni zmagi slovenskih klubov v ABA Ligi, šele tretji v tej sezoni. Levski je v Novem mestu padel z 72:61, blestel pa je Malcolm Armstead s 24 točkami.

Tekma je bila nekoliko težja od pričakovanj, saj so po odličnem uvodu Krke gostje začeli zadevati izza črte, od koder so bili do polčasa uspešni kar petkrat. Levski je tako zaostanek zmanjšal pred odhodom na polčas zmanjšal na vsega 4 točke.

Novomeščani so v tretji četrtini znova pritisnili na plin in jo dobili z 20:13, ko je gostom, v dolenjsko prestolnico so prišli z vsega 8 košarkarkarji – 5 člani in 3 mladinci, nekoliko pošla sapa. Znova je blestel Armstead, ki je, kot kaže, povsem ujel staro odlično formo. Tokrat se je ustavil pri 24 točkah, dodal pa je še 4 podaje in kar 5 ukradenih žog.

Krko zdaj čaka gostovanje v Domžalah pri Heliosu v državnem prvenstvu, prihodnji konec tedna pa odhaja v Zagreb k Ciboni.

“Take tekme so najteže. Če zmagaš, je normalno, glede na stanje, v katerem je Levski, če zgubiš, pa je katastrofa. S tem si popolnoma nepotrebno ustvariš pritisk. Tisto, kar me še posebej moti, je trud in obnašanje mojih mlajših igralcev. Ob polčasu je druga skupina igralcev, mimogrede – ne delim jih na prvo in drugo peterko, imela naslednje +/- indekse: Kastrati -5, Rojc -7, Zatežič -4 in Ritlop -4. Torej je v tem času Levski dal 23 točk več. To ne gre, to enostavno ne gre. Da bi nekoga prosil, da se bori na taki tekmi … Mogoče mislijo, da jim nekaj pripada? Kaj jim pripada? Da jim damo ulico, trg, pregradimo Krko in jim posvetimo jezero,” je po tekmi specifičnost le-te opisal Aleksandar Džikić in izrazil globoko nejevoljo nad pristopom in nastopom mlajših Krkinih posameznikov.

ABA Liga, 19. kolo

Nedelja, 25. januar:
KRKA – Levski 72:61 (18:9, 18:23, 20:13, 16:16)
(Armstead 24, Wangmene 14; Angelov 19)

Szolnok – Cibona (19:00)

Ponedeljek, 26. januar:
Budućnost – Crvena zvezda (18:00)
Zadar – Mega Leks (20:30)

Sobota, 24. januar:
Metalac – UNION OLIMPIJA 67:76 (15:19, 16:14, 14:18, 22:25)
(Prepelič 16, Marinović 14, Nikolov 13, Omić 12 in 11 skokov; Majstorović 14, Jevtović in Kutlešić po 12)

CEDEVITA – MZT Skopje 81:70 (21:23, 27:15, 13:13, 20:19)
(Pilepić 18, Bilan 14 in 12 skokov; Dixon 26)

PARTIZAN – Igokea 74:65 (21:13, 17:15, 19:15, 17:16)
(Milosavljenvić in Mačvan po 13, … Murić 8 točk, 5 skokov in 4 podaje v 23 minutah; Čakarević 18)

Krka – Levski (17:00)

1. Crvena zvezda 18 18 0 1516:1255 z36
2. Budućnost 18 15 3 1378:1195 33
3. Cedevita 19 13 6 1434:1289 32
4. Partizan 19 12 7 1368:1319 31
5. Union Olimpija 19 10 9 1390:1354 29
6. Krka 19 9 10 1381:1347 28
7. Zadar 18 9 9 1305:1328 27