Bojevniki po odlični zadnji četrtini do zmage na prvi tekmi finalne serije

Košarkarji Golden State Warriors so na domačem parketu na prvi tekmi finalne serije Lige NBA zanesljivo, s 104:89, premagali Cleveland Cavalierse, in v seriji na štiri zmage povedli z 1:0. Obe moštvi ostajata v Oaklandu, kjer bo v nedeljo na sporedu druga tekma.

Ob slabšem strelskem dnevu Stephena Curryja in Klaya Thompsona, ki sta skupaj iz igre zadela le osem od 27 metov, in dosegla 11 oziroma devet točk, je večino strelskega bremena nase prevzel Shaun Livingston, ki je tekmo zaključil z 20 točkami. Ob tem je vknjižil še štiri skoke in tri podaje, zadel pa je kar osem od 10 metov iz igre. Vseh pet metov je zadel Leonardo Barbosa in prispeval 11 točk, svoje pa je z 12 točkami dodal še Andre Iguodala. Draymond Green je vknjižil 16 točk, 11 skokov in sedem podaj, Harrison Barnes pa 13 točk.

Cleveland je bil resna grožnja le ob zaključku tretje četrtine, ko je po košu Kevina Lovea (64:63), zabijanju Tristana Thompsona (66:65) in polaganju LeBrona Jamesa (68:67), prešel v vodstvo prvič po uvodnih minutah tekme. Golden State je tarkat odgovoril z nizom 15 zaporednih točk, ki se je raztezal med koncem tretje in začetkom zadnje četrtine, in ušel na 82:68. Ko je semafor v Oracle Areni sredi zadnje četrtine po zabijanju Iguodale kazal 96:76 v korist Warriorsev, je bila tekma dokončno odločena.

Pri Clevelandu je bil s 26 točkami (7/22 iz igre) najboljši strelec Kyrie Irving, LeBron James je bil s 23 točkami, 12 skoki in devetimi podajami blizu trojnemu dvojčku, Kevin Love pa je v velikem finalu debitiral s 17 točkami in 13 skoki. Povsem je razočarala klop Cavaliersov – rezervni igralci prvakov vzhodne konference so namreč skupaj dosegli le 10 točk. James je še na 25. zaporedni tekmi v končnici dosegel vsaj 20 točk, s tem pa je izboljšal svoj osebni rekord.

Najboljši igralec tekme je bil zagotovo Livingston, ki je prvič v končnici dosegel vsaj 20 točk. Njegova kariera je bila v veliki nevarnosti po izjemno težki poškodbi kolena, ko je še nosil dres Los Angeles Clippersov, pred sezono 2014/15 pa je v Golden Stateu našel svoj dom, izkazal pa se je tudi za odlično zamenjavo za Stepha Curryja. Tudi v četrtek je Livingston pokazal svoj talent in zadeval takrat, ko ga je njegovo moštvo najbolj potrebovalo.

Liga NBA, finalna serija, 2. 6.:

GOLDEN STATE – Cleveland 104:89 (28:24, 24:19, 22:25, 30:21) [1:0]
(Livingston 20, Green 16 (11 skokov, 7 podaj); Irving 26, James 23 (12 skokov, 9 podaj))

[] – V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme po sistemu 2-2-1-1-1.