Zmaji s trenerjem Šiškom na krilih Dragana odpravili Sarajevo

Rubrika: Mlajše selekcije

Kadetska ekipa Uniona Olimpije se udeležuje tradicionalnega turnirja v Valjevu. V četrtfinalu turnirja so se pomerili proti vrstnikom iz Sarajeva, ki so prednjačili večino tekme, na koncu pa so se zmage veselili mladi zmajčki.

1803_valjevo_00

Turnir Valjevo 2016, četrtfinale, 18.3.
Koš Sarajevo – UNION OLIMPIJA 64:68 (54:47, 37:20, 22:9)
UOL: Lucu Dražovič 6, Blatnik, Daneu 3, Klajnšček 10, Ščekić 10, Tovilović 2, Kralj 9, Janežič 2, Mehić 5, Gorbachov 4, Dragan 17, Korelc. Trener Lojze Šiško, pomočnik Srečko Bester.

Sarajevčani so bolje pričeli srečanjem in že po prvem delu vodili s trinajstimi točkami naskoka. Tudi v prvem delu druge četrtine se stanje na igrišču nis spremenilo in igralci Koša so uspešno držali prednost trinajstih točk, ki se je v drugem delu druge četrtine znižala. Ob polčasu je zaostanek znašal osem točk. V prvem polčasu sta obe ekipi imeli po sedemnajst izgubljenih žog. Po izenačenem tretjem delu, z močnim pritiskom in večjim izborom igralcev so  v zadnjem delu igralci Olimpije prvič povedli pet minut pred koncem (56:57).  Do zadnje minute je bila tekma izenačena in zmajčki so po trojki Kralja povedli za tri točke in tekmo pripeljali v mirne vode. Jutri jih v polfinalu turnirja čaka zmagovalec tekme med Mega Leaksom in Previdzo.