Luka Dončić poslal Clipperse na dopust in priznal: “Utrujen sem!”

„Utrujen sem,“ je po zmagi na 6. tekmi končnice Lige NBA priznal Luka Dončić, a je bil vidno zadovoljen, vesel in ponosen. Razumljivo in upravičeno. Dallas je v 6. tekmi zmagal četrtič, tokrat s 114:101, in se uvrstil v polfinale končnice Zahoda, kjer ga čaka Oklahoma, prva ekipa rednega dela zahodne konference.

Zmaga na 6. tekmi ni bila nikoli pod vprašajem. Dallas je spet pokazal izvrstno igro v obrambi, temu pa pridodal še raznovrsten napad. V prvi četrtini je bilo že 18:8, ob koncu četrtine 34:26. Clippersi so pokazali zobe in poravnali do polčasa – 52:52. V nadaljevanju pa je prišla atomska 3. četrtina Dallasa (35:20), Dallas je „zaprl“ tekmo. V tej četrtini je Irving dosegel 13 točk, Dončić 7, za vodstvo 87:72.

Kyrie Irving je bil s 30 točkami prvi strelec Dallasa, Luka je pristavil 28 točk, sedem skokov in kar 13 asistence.

Dallas se je tako oddolžil Clippersom za dva poraza v končnici – v leti 2021 in 2020, ko so jih prav Clippersi poslali na počitnice, zdaj pa jim je vrnil Dallas milo za drago.