Zmage za vodilna moštva lige, težave Oklahome

V noči na nedeljo je bilo v ligi NBA odigranih 10 tekem. Domačini in gosti so si razdelili izkupiček zmag in porazov, uspešnejša pa so bila zahodna moštva.

Vodilna ekipa lige Boston po porazu proti Miamiju nadaljuje serijo zmag. Tokrat so bili Kyrie Irving in soigralci boljši na gostovanju proti Indiani. Na plin so stopili predvsem v tretji četrtini ki so jo dobili za 21 točk in na koncu prišli do relativno zanesljive zmage. Najboljši strelec je bil Irving, ki je dosegel 25 točk.

Tudi branilci naslova so prišli do zanesljive zmage proti New Orleansu, čeprav so še drugo tekmo zapored igrali brez Kevina Duranta. Gosti iz New Orleansa so vodili celoten prvi polčas, največ za 14, predvsem po zaslugi odlične prve četrtine (31:17). Steph Curry je zgrešil prvi deset metov na tekmi, potem pa zaigral bolje in na koncu končal kot najboljši strelec tekme s 27 točkami. Prvaki so zadnje tri četrtine dobili z 29 točkami razlike.

Houston je po slabem začetku doma proti New Yorku (zaostajal je že a 25 točk) tudi uspel preobrniti rezultat in doseči zmago. James Harden je dosegel 37 točk in 10 asistenc, Chris Paul pa je postal z 51-imi asistencami na prvih petih tekmah v dresu Houstna najboljši igralec kluba v zgodovini v tej kategoriji. New York je igral brez Porzingisa, ki ima težave s hrbtom.

Nov poraz so zabeležili igralci Oklahome. Na gostovanju so bili poraženi s strani Dallasa, ki se po slabem začetku sezone počasi prebuja. Dirk Nowitzki je dosegel rekord sezone, 19 točk. Na drugi strani je razočaral predvsem Paul George, ki je na parketu prebil 39 minut, dosegel pa samo 2 točki.

LA Clippersi so bo zaslugi Griifina, ki je tekmo končal s 33-imi točkami, tudi odločilnim košem 3,2 sekundi pred koncem tekme, premagali Sacramento.

Napeto je bilo tudi v prestolnici, kjer je Portland v zadnji četrtini nadoknadil 17 točk zaostanka in zmagal za 3 točke. Trojka McCollum-Lillard-Nurkić je dosegla 72 točk.