Za Krko usoden mrk v 3. četrtini, nora trojka Rebca slaba uteha

Košarkarji Krke zapuščajo Valjevo sklonjenih glav. V tretji tekmi v letu 2016 so še tretjič izgubili, 83:77 je bilo. V prihodnjem krogu v Novo mesto prihaja Partizan z Edom Murićem in Aleksandrom Džikićem.

Liga ABA, 19. krog, 9.1.
METALAC – Krka 83:77 (23:20, 15:18, 28:12, 17:27)
Krka: Rebec 10 (9 podaj, 4 ukr. Žoge), Tratnik 4 (4 skoki), Ivanov 7 (6 skokov), Sinovec 14 (7 skokov), Lalić 12, Tomić 4, Dimec 10 (5 skokov), Lapornik 11 (8 skokov).

Videopovzetek tekme:

Oslabljeni na pot

Dolenjci so pripotovali v Srbijo brez poškodovanega dvojca Mirko Mulalić&Erjon Kastrati. Pa se to sprva niti ni poznalo. Krkaši so držali korak, prvo večjo prednost si je Metalac priigral v 2. četrtini (30:22).

Rebčeva trojka iz garderobe

Ko je trener Ivan Velić v igro vrnil Iva Ivanova, se je ustavil promet pod Krkinim košem. S trojko Matica Rebca pa so Novomeščani povedli 36:37, ob polčasu pa je bilo 38:38.

Izjemna trojka Rebca:

Neprepoznavni slovenski pokalni prvaki

Za slovensko ekipo je bila usodna 3. četrtina, ko je Metalac v treh minutah in pol naredil serijo 10:0, po 30 minutah pa je bilo 66:50.

Lov skoraj uspel

V 36. in 39. minuti so gostje stopili prednost na -4 (72:68, 78:74), za popoln preobrat pa je pred 500 gledalci zmanjkalo zbranosti v napadu.

Nezbranost v napadu

Krka je resda dobila skok (41:36), a je zato bila premalo zbrana v napadu (41% za 2, 3% za 3, le 61% prosti meti).  V taboru Krke strelsko formo še vedno išče Stefan Sinovec (2/9 za 2, 3/10 za 3, ¼ za 1), ki pa je bil s 14 točkami kljub temu prvi strelec gostov. V taboru domačinov se je z 18-imi izkazal Kutlešić.