Rubrika: Evroliga

Za presenečenje kroga, v to konkurenco sodi tudi zmaga Bamberga proti CSKA-ju, je poskrbela Cedevita, ki je v dvorani Dražena Petrovića deklasirala Fenerbahče. 89:59 je bilo za ekipo trenerja Veljka Mršića, čigar šefi so pred dnevi sezono označili za neuspešno, saj Cedevite v novi sezoni ne bo v Evroligi. Turki so bili nebogljeni, v 1. in 3. četrtini so dosegli po piškavih 13 točk. V domači vrsti sta navdušila Marko Arapović (18 točk in 4 skoki) ter Miro Bilan (15 točk in 5 skokov). V ekipi iz Zagreba se je med strelce vpisalo 11 igralcev.

Gostje so igrali brez poškodovanega Jana Veselyja. Varovanci Željka Obradovića so izgubili skok (39:29), povsem pa so odpovedali pri metu za tri točke (4/23).

Himki Zorana Dragića je po boljši igri v 3. četrtini (12:21) prišel do zmage, ki ga ohranja v boju za TOP 8. Si pa je velike salve žvižgov prislužil trener Rusov Duško Ivanović. V zadnji minuti, ko je bil zmagovalec že davno znan, je segel po dveh minutah odmora. Gledalci so ga nagradili s koncertom žvižgov, nanj pa je bil jezen tudi trener domače vrste Šarunas Jasikevičius. V dresu Himkija je Dragić dosegel 8 točk, vse pa v prvem polčasu, saj ga v drugem ni bilo na parket.

Tudi četrtkove tekme so poskrbele za razburljivost. Bamberg Alekseja Nikoliča je doma šokiral CSKA in ga ugnal z 91:83! Naš reprezentant Nikolič je igral kar 14 minut, v tem času je dosegel 5 točk, temu pa dodal še dve podaji. S tem uspehom so Nemci še dodatno zaostrili boj za četrtfinale! Kjer pa je že Panathinaikos Sanija Bečiroviča, ki je sinoči v Turčiji v končnici ugnal Darušafako.

Crvena zvezda se je še kako poznal naporen ritem potovanj, zato v Rusiji pri Lokomotivi ni imela možnosti za zmago, 82:62 je bilo za rusko zasedbo.

Evroliga, TOP 16, 12. krog, 24.3.

BAMBERG – CSKA 91:83 (22:20, 21:19, 25:28, 23:16)
(Melli 17, Zisis in Radošević po 14, Nikolič 5; De Colo 21, Teodosić 19)

LOKOMOTIV – Crvena zvezda 82:62 (19:15, 26:20, 21:14, 20:13)
(Singleton in Randolph 17; Gudurić 13)

Darušafaka – PANATHINAIKOS 84:86 (30:22, 12:18, 21:25, 21:21)
(Erden 18; Raduljica 21, Williams 19)

25.3.

Žalgiris – HIMKI 71:76 (17:20, 20:15, 12:21, 22:20)
(Ulanovas 17, Jankunas 16; Rice 17, Koponen 15, Dragić 8)

CEDEVITA – Fenerbahče 89:59 (22:13, 22:17, 27:13, 18:16)
(Arapović 18, Bilan 15; Udoh 11)

ANADOLU EFES – Unicaja 87:67 (27:11, 22:19, 16:17, 22:20)
(Heurtel 17 in Šarić po 17, Osman 11; Nelson 12, Diez 11, Jackson 10)

OLYMPIACOS – Real 99:84 (23:17, 30:16, 20:21, 26:30)
(Mantzaris 19, Spanoulis 18; Rivers in Llull po 17)

Slovenci v Evroligi:
Aleksej Nikolič (Bamberg) – 14 minut, 5 točk, 2 podaji
Zoran Dragić (Himki) – 8 minut, 8 točk, 2 skoka
Luka Dončić (Real) – ni bil v ekipi.

Vrstni red po 12. krogu:

Skupina E:
Fenerbahče 10-2, Lokomotiv 8-4, Panathinaikos 8-4, CZ 7-5, Anadolu Efes 6-6, Darušafaka 3-9, Unicaja 3-8, Cedevita 3-9

Skupina F:
CSKA 8-4, Laboral Kutxa 8-4, Barcelona 6-6, Bamberg 6-6, Himki 6-6, Real 6-6, Olympiakos 6-6, Žalgiris 2-10.