U20: Izpadli v B divizijo!

Slovenska reprezentanca do 20 let se je danes pomerila z Italijo za obstanek v diviziji A. Na tekmi za 13. mesto na EP so bili boljši Italijani z 69:52 in se oddolžili Slovencem za poraz v skupinskem delu prvenstva. Slovenija bo tako prihodnje leto nastopila na evropskem prvenstvu divizije B.

EP U20, tekma za 13. mesto, 23.7.
Slovenija – ITALIJA 52:69 (14:19, 15:15, 19:20, 4:15)
Slovenija: Durnik 15 (7 skokov), Macura 14 (12 skokov), Martinčič 11, Šiško 8 (6 podaj), Habat in Vesel po 2, Oman, Ledl, Bratec, Barič, Rožanc, Mlakar.

STATISTIKA
POSNETEK TEKME

Slovenska reprezentanca fantov do 20 let se je danes ne evropskem prvenstvu pomerila z Italijo za obstanek v diviziji A in izgubila. Slovenija je tako prvič v zgodovini izpadla iz elitne divizije in bo prihodnje leto v tej kategoriji nastopila na evropskem prvenstvu divizije B. Varovanci Aleksandra Sekulića so osvojili končno 14. mesto na prvenstvu stare celine.

Srečanje so suvereno odprli italijanski košarkarji, ki so po treh minutah srečanja povedli z 10:0. Prvi koš je slovenska reprezentanca dosegla šele v 4. minuti srečanja, ko je Urban Durnik zadel za dve točki. Slovenci so v drugi polovici prve četrtine zaigrali bolje in so na prvi odmor odšli s petimi točkami zaostanka (19:14).

Triminutni strelski mrk obeh reprezentanc na začetku druge četrtine je s košem prekinil Urban Durnik. Slovenci so vztrajno lovili italijansko izbrano vrsto in se tri minute pred koncem prvega polčasa približali na tri točke zaostanka. Izid ob polčasu je znašal 34:29 v korist italijanskih košarkarjev. Italijani so v prvem polčasu vodili največ za 13 točk.

Italijanska reprezentanca je na začetku tretjega dela tekme ponovno povedla za 10 točk, a so Slovenci odgovorili z delnim izidom 7:0 in se ponovno približali na -3 (39:36). V nadaljevanju so Italijani ponovno povedli za 12, a je varovancem Aleksandra Sekulića uspelo prednost do konca tretjega dela obračuna prepoloviti (54:48).

Slovenska reprezentanca tudi v zadnji četrtini ni našla pravega ritma in prednost Italijanov je naraščala iz minute v minuto. Na koncu je Italija slavila zmago z 69:52. Slovenija ni vodila niti enkrat na tekmi, Italijani pa so zbrali kar 14 skokov več.

Za Slovenijo se je med strelce vpisalo le šest košarkarjev. Urban Durnik je v statistiko vpisal 15 točk in sedem skokov. Jurij Macura je dosegel dvojni dvojček s 14 točkami in 12 skoki, Nejc Martinčič pa je dodal 11 točk, od tega tri trojke.