Šantelj in Nikolić dovolj zbrana, da se je Rogaška veselila

Rogaška je prišla do tretje zaporedne zmage, v regionalni ligi pa je to drugi zaporedni uspeh. Z uspehom proti Beograjčanom so varovanci trenerja Damjana Novakoviča vknjižili šesto zmago. Prvi strelec domačih je bil Marko Pajić (16), po 15 sta jih dodala Leon Šantelj in Mitja Nikolić.

Tekmeca sta bila precej poravnana, v 34. minuti je bilo 65:65. Rogaška je v 38. minuti po košu Leona Šantlja ušla na 75:71. Sledila je domača minuta odmora, gostje so zapravili napad, Nikolić pa je povišal na +6 (77:71). Dovolj, da se gostje niso več pobrali.

Liga ABA, 2. divizija, 11. krog, 27.12.
ROGAŠKA – Dynamic 82:77 (22:18, 23:27, 16:16, 21:16)
Rogaška: Davis 17 (4 podaje), Fon 5, Nikolić 15 (8 skokov, 4 podaje), Batur 10, Pajić 16, Šantelj 15 (6 skokov), Drobnjak 4.

Nekdanji slovenski reprezentant Aleksandar Ćapin se v dresu gostov ni vpisal med strelce. Igral je 13 minut (1 skok, 3 podaje).