Petrol Olimpija poražena tudi na domači premieri

Rubrika: Liga prvakov

Petrol Olimpija ostaja brez zmage v Fibini Ligi prvakov. V tretjem krogu je po dveh gostovanjih na prvi domači tekmi gostila nemški Bayreuth in bil poražena z rezultatom 77:90.

Bolj so začeli gosti, ki so že v prvi četrtini povedli za več kot deset točk, najvišja prednost v drugi četrtini pa je znašala 17 točk.

Drugi polčas so igralci Olimpije začeli bolje in prednost počasi topili. Pri rezultatu 55:59 je tako zaostanek znašal samo še štiri točke, toda kot se je kasneje izkazalo, je bilo to vse, kar je nocoj zmogla Olimpija. Nemci so v zadnji četrtini ponovno prevzeli pobudo in imeli pet minut do konca 16 točk prednosti in tekma je bila praktično končana, obe ekipi sta samo še čakali na konce tekme.

Pri Olimpiji je Dean Oliver dosegel 20 točk, Jordan Morgan jih je dal 18. Pri zmagovalcih je Gabi York dosegel 25 točk.

V naslednjem krogu Lige prvakov bo naslednji teden Olimpija gostovala pri španskem Estudiantesu.