Nika Barič v finalu, domačinke po nori trojki v zadnji sekundi

Redki so bili junaki, ki so si upali napovedati tak finale ženske Evrolige. Roko na srce: Kursk je bil favorit proti Ekaterinburgu, turški Yakin Dogu pa proti Sopronu. Pa se je vse obrnilo na glavo, in veseli smo, da je tako! Zato imamo v nedeljskem finalu tudi Niko Barič, ki bo jutri v dresu Ekaterinburga (pazi to, da nam bo jasno: to je ekipa, ki ima cca. 30 milijonov evrov letnega proračuna, Baričeva pa verjetno večjo letno plačo kot tri četrtine moške reprezentance Slovenije?!), lovili drugi evropski naslov.

UMMC je z izvrstno 3. četrtino (16:27) zlomil odpor Kurska (84:77), v ekipi zmagovalk je blestela Maya Moore (28 točk), za poražene je McCoughtryjeva dodala 26. Nika Barič je igrala tri minute in 12 sekund. Pričakovana minutaža.

Januarska poškodba je žal sovpadla s trenersko menjavo (Nemec Lange je odšel, prišel pa Španec Mendez), zato je Nika čez noč postala 4. opcija na mestu organizatorice, prej je bila nesporna številka ena!

V drugi tekmi je Sopron vodil že 61:48, a se na koncu rešil v zadnjih trenutkih tekme. Pri 65:65 je žoga prišla do izkušene Jelene Milovanović, ki je zadela trojko za končnih 65:68.