Mojstrski Goran Dragić s 34 točkami za prekinitev niza porazov Miamija

Košarkarji Miami Heat so v Ligi NBA proti Washington Wizardsom prekinili niz petih zaporednih porazov. Največ zaslug za to ima Goran Dragić, ki je proti Čarovnikom dosegel kar 34 točk, največ v zadnjih dveh letih, Miami pa je Washington premagal s 112:101.

Goran Dragić je 34 točkam dodal še pet skokov in pet podaj. Kar 13 od svojih 34 točk je dosegel v zadnji četrtini, in bil tako resnično največji razlog za osmo zmago Miamija v sezoni. Ljubljančan se je razigral ob koncu druge četrtine, ko je Miami zadel 10 zaporednih metov iz igre, od tega Dragić štiri, podal pa je še pri dveh. Vročica je na glavni odmor odnesla prednost šestih točk (59:53).

Toda Goran je že ob koncu druge četrtine zašel v težave z osebnimi napakami, na začetku tretje četrtine pa je napravil svojo četrto osebno napako, in glavni trener Miamija, Eric Spoelstra, je bil primoran Dragić posaditi na klop. Takrat so se razigrali Wizardsi, in si z delnim izidom 23:7 priigrali pet točk naskoka, pred zadnjo četrtino pa je imelo moštvo iz prestolnice Združenih držav, eno točko prednosti. V zadnjem delu igre se je na parket vrnil Dragić, in stvari znova postavil na svoje mesto.

Kako pomemben je bil Dragić v ponedeljek za zmago Miamija? Z njim na parketu je Miami tekmo dobival s 26 točkami razlike, z njim na klopi, pa je Vročica dvoboj z Washingtonom izgubljala s 15 točkami razlike.

Dragić je iz igre zadel 14 od 23 metov, nezgrešljiv pa je bil na liniji prostih metov (4/4). Zanj je bila to prva tekma z vsaj 30 točkami v sezoni, hkrati pa je bil to njegov strelski rekord v dresu Miamija. Vsaj 30 točk je Goran nazadnje dosegel 13. maja, na tekmi konferenčnega polfinala proti Torontu, v rednem delu sezone pa je vsaj 30 točk nazadnje dal 2. decembra 2014, takrat še v dresu Phoenixa, proti Indiani.

Pri Washingtonu sta bila razigrana John Wall s 30 in Bradley Beal z 29 točkami. Wizardsi na dveh tekmah z Miamijem v tej sezoni, še niso slavili zmage.

Sedmo zaporedno zmago so na domačem parketu proti Brooklyn Netsom slavili Houston Rocketsi. Tekmo, na kateri je bil večji poudarek na napadu, kot na obrambi, so na koncu dobili s 122:118. Blestel je James Harden s 36 točkami, 11 podajami in osmimi skoki, Houston pa je zadel kar 17 od 43 metov za tri točke. Rakete so tako še na 24. zaporedni tekmi zadele vsaj 10 metov za tri točke, kar je rekord Lige NBA.

V dresu Denver Nuggetsov je nov osebni strelski rekord postavil Nikola Jokić. Srbski velikan je Dallas Mavericksom nasul 27 točk, ob tem zbral še 11 skokov, vse to ob dejstvu, da je tekmo začel na klopi. Kljub temu pa ni uspel preprečiti poraza svojega moštva proti ekipi iz Teksasa (92:112).

Liga NBA, redni del sezone, 12. 12.:

INDIANA – Charlotte 110:94 (25:20, 20:23, 31:30, 34:21)
(George (5 skokov) in Turner (7 skokov) po 22; Belinelli 14, Williams in Batum (10 skokov) po 13)

TORONTO – Milwaukee 122:100 (33:23, 36:26, 23:33, 30:18)
(DeRozan 30, Ross 25 (5 skokov); Antetokounmpo 30 (8 skokov, 5 podaj), Parker 27)

MIAMI – Washington 112:101 (28:29, 31:24, 22:29, 31:19)
(Dragić 34 (5 skokov, 5 podaj), Whiteside 17 (16 skokov); Wall 30 (8 podaj, 6 skokov), Beal 29)

HOUSTON – Brooklyn 122:118 (29:24, 24:19, 37:42, 32:33)
(Harden 36 (11 podaj, 8 skokov), Gordon 24; Lopez 26, Kilpatrick 17)

DALLAS – Denver 112:92 (27:19, 38:24, 27:24, 20:25)
(Matthews 25, Barnes 18; Jokić 27 (11 skokov), Mudiay 17)

SACRAMENTO – LA Lakers 116:92 (31:24, 18:34, 39:13, 28:21)
(Cousins 31 (16 skokov, 5 podaj), Collison 20; Russell 17, Deng 16)

LA CLIPPERS – Portland 121:120 (38:27, 18:33, 33:26, 32:34)
(Griffin 26 (12 skokov, 6 podaj), Paul 21 (14 podaj, 5 skokov); McCollum 25 (5 skokov), Lillard 23 (8 podaj, 5 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Goran Dragić (Miami Heat) – 31 minut, 34 točk (12/18 za dve, 2/5 za tri, 4/4 PM), 5 skokov, 5 podaj, 1 pridobljena in 3 izgubljene žoge.