Miami še do tretje zaporedne zmage, Memphis ostaja neporažen

V Ligi NBA je v nedeljo na parket stopil le en slovenski predstavnik, in zabeležil zmago. Goran Dragić je v 16 minutah igre dosegel pet točk, Miami Heati pa so s 101:92 odpravili Atlanto Hawkse, in se veselili tretje zaporedne zmage.

Znova je bil najboljši strelec Vročice Gerald Green, ki je, tako kot James Ennis, dosegel 19 točk, in dokazuje, da bo v tej sezoni eden izmed glavnih adutov trenerja Erika Spoelstre s klopi. Po treh zaporednih porazih, s katerimi je moštvo iz Floride začelo obdobje pripravljalnih tekem, so Heati zdaj dobili tretjo tekmo v nizu.

Na Zahodu je Memphis z 90:68 premagal Minnesoto, Beno Udrih pa še vedno okreva po poškodbi gležnja. Grizzliesi tako tudi po petih pripravljalnih tekmah ostajajo neporaženi. Pet igralcev Memphisa je doseglo dvomestno število točk, največ, 18, pa jih je dal Courtney Lee.

Po poškodbi rame, ki si jo je izpahnil v prvem krogu končnice proti Boston Celticsom, se je na košarkarska igrišča vrnil krilni center Cleveland Cavaliersov, Kevin Love. V 13 minutah igre je dosegel šest točk in zbral štiri skoke, ni pa uspel preprečiti šestega zaporednega poraza Cavsov v letošnji predsezoni. S 87:81 so bili močnejši Toronto Raptorsi, pri katerih je Jonas Valanciunas dosegel 12 točk. Cavaliersi še naprej igrajo brez LeBrona Jamesa, ki je že zaključil s predsezono, in Kyriea Irvinga, ki še okreva po poškodbi kolena.

Pred domačimi navijači pa je debitirala nova pridobitev San Antonio Spursev, LaMarcus Aldridge, Ostroge pa so prav na domačem parketu zabeležile prvo zmago te predsezone. Aldridge se sicer ni izkazal, zadel je le štiri od 14 metov iz igre, dosegel devet točk, a zato je bil toliko boljši Kawhi Leonard, ki je z 21 točkami pomagal Spursem do uspeha nad Detroit Pistonsi (96:92).

Liga NBA, predsezona, 18. 10.

Atlanta – MIAMI 92:101 (24:24, 27:19, 16:31, 25:27)
(Scott 19 (8 skokov), Korver in Mack po 10; Green in Ennis (6 skokov) po 19, Bosh 14)

Goran Dragić (Miami Heat) – 16 minut, 5 točk (1/5 za tri, 2/2 PM), 1 podaja, 1 blokada in 2 izgubljeni žogi.

MEMPHIS – Minnesota 90:68 (20:15, 25:17, 22:22, 23:14)
(Lee 18, Allen 13; Dieng 12 (7 skokov), Muhammad 9)

Beno Udrih (Memphis Grizzlies) – zaradi poškodbe gležnja ni igral.

BROOKLYN – Philadelphia 92:91 (21:30, 28:17, 18:17, 25:27)
(Lopez 24 (9 skokov), Young 15 (10 skokov); Noel 15 (11 skokov, 5 podaj), Okafor 14 (5 skokov))

SAN ANTONIO – Detroit 96:92 (30:23, 26:18, 24:22, 16:29)