Kar 206 točk, Laščani po dveh podaljških

V petek se je s tekmo v Laškem začelo 2. kolo Lige Telemach. Svoje druge zmage v državnem prvenstvu se je razveselilo moštvo Zlatoroga, ki je na lokalnem derbiju kar po dveh podaljških ugnalo zasedbo Hopsov s Polzele (106:100).

2410_zlatorog_00

Kolo se bo nadaljevalo v soboto, ko bosta na sporedu srečanji v Luciji in Šoštanju. Obračun med zasedbama Portoroža in Heliosa Suns si boste vsi ljubitelji košarke ogledali tudi v spletnem prenosu na kzs.si.

Liga Telemach, 2. krog, 23.10.
ZLATOROG LAŠKO – Hopsi Polzela 106:100 (24:27, 22:14, 26:16, 10:25, 9:9, 15:9) – po dveh podaljških
Vašl 21 (7 podaj), Jurak 20 (8 skokov); Fields 24 (12 skokov), Woolridge 19 (9 skokov, 5 podaj).

Hopsi so na prvi tekmi nove sezone Lige Telemach izgubili v Škofji Loki, Laščani pa so bili boljši od Portorožanov. Tokrat sta se ekipi na lokalnem obračunu pomerili na terenu Laščanov, razburljiv dvoboj je na koncu po kar dveh podaljških dobila domača ekipa.

Potem ko sta bili ekipi pol tekme skupaj, sta se v drugi polovici rednega dela tekme zgodila dva izrazita vala, v katerih je ena od ekip povsem prevladovala. Najprej so bili v naletu domači. Po izidu 47:44 na začetku tretje četrtine so goste povsem ustavili in sledil je delni izid 14:0. Prednost je narasla celo že na 20 točk (72:52) in zdelo se je, da je tekma odločena, pred zadnjo četrtino je bilo 72:57.

S tem pa se gostje niso strinjali. V zadnji četrtini so sami uprizorili popoln napad, prednost Laščanov se je hitro topila in v 35. minuti je bilo na semaforju le še 74:73.

V razburljivi končnici so domači skoraj do konca zadržali prednost nekaj točk, Polzeljani so prišli tudi na le -1, trojka Royca Woolbridga 21 sekund pred koncem pa jim je prinesla podaljšek. V tem je pri gostih blestel Laray Fields, dosegel sedem točk, a ni bilo dovolj za zmago, izenačil je Matej Krušič, ki pa je nato sedem sekund pred koncem zgrešil drugi prosti met za zmago.

V drugem podaljšku je Laščanom vendarle uspel preboj, zadnjič je bilo tesno pri pri izidu 99:97, zadnje minute pa so ob mirni roki Daniela Vujasinovića prinesel zmago Zlatorogu. Pri zmagovalcih je bil z 21 točkami najboljši Miha Vašl, pri gostih pa s 24 Fields.

V naslednjem kolu se bodo Hopsi 7. novembra doma pomerili z Lastovko, Helios Suns pa bodo isti dan gostili Laščane