Jimmy Butler z blokado nad Paulom Georgeom rešil Chicago

Ponedeljek je v Ligi NBA minil brez nastopov slovenskih predstavnikov. Najbolj razburljivo tekmo so spremljali obiskovalci v United Centru v Chicagu, kjer so domači Bullsi le za točko (96:95) premagali Indiano Pacerse, zmago pa je šele v izdihljajih tekme zagotovil Jimmy Butler z blokado nad Paulom Georgeom.

Chicago je tekmo odprl z delnim izidom 15:2, še v tretji četrtini pa je vodil s 15 točkami razlike, a se je Indiana še pred začetkom zadnje četrtine približala na le dve točki zaostanka. Monte Ellis je Pacerse približal na 96:95, Jimmy Butler je na drugi strani zgrešil met, zadnja žoga na tekmi pa je tako pristala pri Paulu Georgeu. Ta je žogo sprejel iz avta, a je bil Butler ves čas čisto ob njem. Tako ga je prislil v težak met izven ravnotežja, ob tem mu je še blokiral met, igralni čas pa se je iztekel.

Butler je dosegel 17 točk, najboljši strelec domačih pa je bil s 23 točkami Derrick Rose, ki je tekmo zapustil šest minut pred koncem, zaradi zvina gležnja. George je bil najuspešnejši strelec Indiane, s 26 točkami.

Na obračunu Pacifiške divizije so Phoenix Sunsi gostili Los Angeles Lakerse in jih premagali s 120:101. Blestel je Brandon Knight, ki je s 30 točkami, 15 podajami in desetimi skoki vknjižil prvi trojni dvojček kariere. Za Jezernike, ki so še drugič ta teden igrali dve tekmi v dveh dneh, je Jordan Clarkson prispeval 20 točk.

San Antonio Spursi so na deseti tekmi sezone zabeležili osmo zmago. S 93:80 so bili uspešnejši od Portland Trail Blazersov. Obe ekipi sta zelo slabo krenili v tekmo, saj sta v prvi četrtini iz igre skupno metali le 27-odstotno, prvi polčas pa zaključili z najmanjšim številom točk v sezoni. Po glavnem odmoru sta se moštvi razigrali, ključen za zmago Ostrog pa je bil delni izid 9:2, katerega glavni “krivec” je bil Manu Ginobili, ki je sam dosegel vseh devet točk San Antonia, po tem, ko se je Portland približal na 81:78.