James in Cleveland za zgodovino, težave za Toronto

Večer po zgodovinski predstavi Westbrooka so bili navijači v ligi NBA priča novi tekmi in predstavi za anale. LeBron James in soigralci so z zmago na gostovanju proti Indiani povedli v seriji 3:0, pri tem pa je tekma postavila kar nekaj novih zgodovinskih mejnikov.

Indiana je v prvem polčasu dominirala in dosegla 74 točk, največ v zgodovini lige NBA v končnici ob polčasu. Cleveland je ob polčasu zaostajal za 25, med drugo četrtino že za 26. Zmaga gostov ob koncu je pomenila največji preobrat v zgodovini končnice lige NBA – do zdaj so ta rekord držali igralci Baltimora leta 1948, ko so premagali Philadelphijo po zaostanku za 21 točk ob polčasu. LeBron James pa je na večni lestvici strelcev v končnici na tretjem mestu prehitel Kobeja Bryanta, James ima sedaj skupno 5.669 točk.

S svojim drugim trojnim dvojčkom v končnici, v katerem je presegel mejo 40-ih točk je postal šele drugi igralec poleg Oscarja Robertsona, ki mu je to uspelo v končnici lige NBA narediti dvakrat.

Še nekaj časa bi verjetno lahko naštevali vse rekorde, toda glavna novica je vseeno še tretja zmaga Clevelanda, s katero so praktično že zaprli serijo z Indiano. Cleveland je glavni del povratka opravil v tretji četrtini, ki jo je dobil z rezultatom 35:17, Indiana pa je zadnjič vodila pet minut pred koncem tekme z rezultatom 104:103 po trojki Paula George-a, ki je imel tako kot James odlično tekmo s 36-imi točkami, 15-imi skoki in 9-imi asistencami. James je dosegel 41 točk, imel 13 skokov in 12 asistenc.

Pri Clevelandu so štirje igralci dosegli 13 točk – Kevin Love, JR Smith, Kyri Irving in Channing Fry. Prav toliko jih je za Indiano dodal Lance Stephenson, Jeff Teague jih je na koncu zbral 15.

Manj ‘zgodovinsko’ tekmo so gledalci spremljali v Milwaukeeju. Že po prvi četrtini je bilo 20 točk prednosti za domačine, ob polčasu 27, po treh četrtinah 32.

Toronto je bil popolnoma razglašen v napadu. Za tri točke so Raptorsi metali 6:22, skupni met iz igre so imeli 24:71, 33% uspešnosti. Na drugi strani so tako trojke kot skupni met iz igre domači igralci izvajali z več kot polovično uspešnostjo.

Khris Middleton je za domače dosegel 20 točk, Giannis Antetokounmpo 19. Pri gostih sta največ točk dosegla Kyle Lowry in Delon Wright, oba 13, DeMar DeRozan je dosegel 8 točk, vendar nobenega iz igre, vse iz prostih metov.

Na tretji tekmi so igralci Memphisa prvič po desetih tekmah v končnici premagali San Antonio, nazadnje jim je pred tem to uspelo leta 2011.

V prvem polčasu je bila tekma izenačena, odločilno prednost pa si je Memphis priboril v tretji četrtini, ki jo je dobil z rezultatom 31:17 in tako svojemu trenerju Davidu Fidzelu priboril prvo zmago v končnici.

Na drugi strani je Gregg Popovich večino svojih glavnih zvezdnikov v zadnji četrtini, ko je Memphis vodil tudi že za 22, spočil in pustil na klopi.

Za Memphis je Mike Conley dosegel 24 točk, Zach Randolph in Marc Gasol sta jih dodala vsak po 21. Za San Antonio je Kawhi Leonard zbral 18 točk, LaMarcus Aldridge pa je dosegel 16 točk in imel 11 skokov.