Houston v zadnjih dveh minutah nadoknadil -12, Harden poskrbel za 10. zaporedno zmago

Košarkarji moštva Houston Rockets nadaljujejo z nizom zmag. Na zelo napeti tekmi v Minneapolisu, so Rakete v zadnjih dveh minutah rednega dela srečanja nadoknadile 12 točk zaostanka, in po podaljšku premagale Minnesoto Timberwolvse, s 111:109. Še naprej odlične predstave v dresu Oklahoma City Thunder kaže tudi Russell Westbrook.

Houston Rocketsi ostajajo blizu vrha zahodne konference Lige NBA, trenutno pa imajo v lasti najdaljši niz zmag v celotni ligi. Še dobri dve minuti pred koncem zadnje četrtine na tekmi z Minnesoto Timberwolvesi, je bil niz neporaženosti v resni nevarnosti – Minnesota je vodila s 93:81, toda Houston je četrtino zaključil z delnim izidom 14:2, tekmo pa je v podaljšek poslal Trevor Ariza, z zadetim metom za tri točke, dobrih šest sekund pred koncem. Zanimivo, pred tem zadetim metom, je Ariza zadel le eno od prvih devetih trojk na tej tekmi.

V podaljšku je vse stvari v svoje roke prevzel James Harden, in v tem igralnem času dosegel 10 od svojih 28 točk. Temu strelskemu izkupičku je dodal še 13 podaj in devet skokov, Rocketsi pa tako poraza ne poznajo že vse od 29. novembra. Ryan Anderson je dosegel 28, Eric Gordon pa je noč zaključil z 20 točkami. Houston je preživel pošasten večer s strani Karla-Anthonyja Townsa, ki je dosegel kar 41 točk in zbral 15 skokov. Zach Lavine je dodal 24 točk.

Na ravni neverjetnega še naprej igra Russell Westbrook. Vodilni strelec Lige NBA je k zmagi Oklahome City Thunder nad Phoenix Sunsi, s 114:101, prispeval kar 22 podaj, dosegel pa je tudi 26 točk in pograbil 11 skokov, ter tako vknjižil svoj 13. trojni dvojček sezone.

Za Westbrooka je to že jubilejni, 50. trojni dvojček kariere, hkrati pa je z 22 podajami postavil nov osebni rekord in rekord franšize Oklahoma City Thunder. Pred tekmo s Phoenixom, Westbrook na treh zaporednih tekmah ni uspel zabeležiti trojnega dvojčku, superzvezdnik Oklahome City pa še naprej v sezoni povprečno beleži dvomestno število točk, skokov in podaj. Posebej razigran je bil Westbrook v tretji četrtini, v kateri je dosegel 17 točk, in pomagal svojemu moštvu, da vodstvo proti Phoenixu dvigne na udobnih 20 točk. Za Thunder je to prva zmaga po dveh zaporednih porazih. Pri Phoenixu, ki je izgubil šest od zadnjih osmih tekem, je bil najbolj razigran Devin Booker z 31 točkami.

Na parket sta v soboto stopili tudi moštvi, v katerih si kruh služita Saša Vujačić in Beno Udrih. Slednji ob porazu Detroit Pistonsov proti Indiana Pacersom, z 90:105, ni stopil na parket. Vujačić je z New York Knicksi klonil proti Denver Nuggetsom (114:127), Mariborčan pa je na igrišču preživel dobro minuto, a se v tem času ni uspel vpisati med strelce.