Dragić štel do 20 za novo zmago Phoenixa (VIDEO)

Slovenski reprezentant Goran Dragić je z 20 točkami kot prvi strelec srečanja Phoenix po dveh porazih znova popeljal na zmagovite tirnice – v Arizoni je s 106:98 orožje položil Washington.

Sunsi so že v prvem polčasu po odlični predstavi povedli že za 17 točk. Gostom je dobro minuto pred koncem uspel popoln povratek v tekmo, za katerega je z 8 točkami poskrbel Otto Porter. Bilo je 101:97, toda Markieff Morris je z metom s polrazdalje domačim dokončno zagotovil zmago.

Sicer je šlo za srečanje, v katerem so domačini vseskozi bežali, gostje pa se skušali približati, kar jim je večkrat uspelo, toda nikdar ne povsem. Goran Dragić se je ob metu 8/15 ustavil pri 20 točkah, Zorana Dragića ni bilo v kadru. Za Phoenix je to 27. zmaga na 47 tekmah, kar ga še vedno drži nad gladino – na 8. mestu zahoda.

NBA, 29. januar

PHOENIX SUNS – Washington Wizards 106:98
(Dragić 20, 3 skoki, 2 podaji in 2 ukr. žogi v 36 minutah, Thomas 18, Z. Dragića ni bilo v kadru; Porter in Gortat po 14)

CLEVELAND CAVALIERS – Portland Trail Blazers 99:94
PHILADELPHIA 76ERS – Detroit Pistons 89:69
TORONTO RAPTORS – Sacramento Kings 119:102
ATLANTA HAWKS – Brooklyn Nets 113:102
HOUSTON ROCKETS – Dallas Mavericks 99:94
MINNESOTA TIMBERWOLVES – Boston Celtics 110:98
New Orleans Pelicans – DENVER NUGGETS 85:93
NEW YORK KNICKS – Oklahoma City Thunder 100:92