Celjanke vladarke Balkana

Košarkarice Cinkarne Celje so prišle še do devete zmage v regionalni ligi WABA. Z rezultatom 77:67 so odpravile zagrebški Medveščak. Varovanke Damirja Grgića so si sicer že pred tekmo priborile prvo mesto v skupini B.

Liga WABA Btravel, 10, krog, 20.12.
CINKARNA CELJE – Medveščak 77:67 (27:9, 26:14, 10:21, 14:23)
Ocvirk 16 (11 skokov), Chidom 13 (7 skokov), Slonjšak (6 skokov) in Delić A. po 12; Bura 20 (11 skokov, 5 asistenc, 6 prid. žog).

Celjanke so glavnino dela opravile že v uvodnih dvajsetih minutah. Aktualne prvakinje regionalne lige WABA so štiri minute pred koncem prvega polčasa vodile že s 33 točkami naskoka. V drugem delu so se razigrale gostje, ki so dobile tretjo in četrto četrtino. Hrvatice so se minuto do konca srečanja približale na 10 točk zaostanka, vendar zmaga Celjank ni bila ogrožena.

Pri Slovenkah je bila najboljša reprezentantka Larisa Ocvirk, ki je prišla do dvojnega dvojčka (16 točk in 11 skokov). Pri Zagrebčankah pa je Patricia Bura dosegla 20 točk in ujela 11 odbitih žog.

Celjanke so z deveto zmago na desetih tekmah potrdile primat v skupini A in si pred nadaljevanje sezone priigrale najbolje izhodišče. V Superligo, ki jo bo sestavljalo osem ekip, slovenske državne prvakinje potujejo z izkupičkom 5:1.

Prvo srečanje drugega dela bo na sporedu 10. januarja.