Rubrika: Naši na tujem

Madridski Real je le še zmago oddaljen od tega, da ubrani naslov in tako še 35. v zgodovini kluba poseže po prvenstveni lovoriki. Tokrat je na drugi tekmi vse do zadnjega kazalo na zmago Barcelone, a za navdušenje množice v WiZink Centru kot tudi Luke Dončića, je poskrbel Jaycee Carroll.

V letošnji sezoni smo bili že priča zares pravi drami med Realom in Barcelono. Samo spomnite se pokalnega srečanja, v katerem so se po podaljšku pokalnega naslova razveselili košarkarji Barcelone. Real je tedaj celo grozil z izstopom iz lige (več TUKAJ).

Zdaj je sreča obiskala Madridčane, ki so še dve minuti pred koncem zaostajali za visokih 9 točk, na koncu pa prišli do morda ključne zmage v boju za naslov državnih prvakov. 17 sekund pred koncem je bil Anthony Randolph tisti, ki je s trojko za 77:79 domačinom vlil nekaj upanja, za pravo evforijo na tribunah WiZink Centra pa je s trojko za 81:80 dve sekundi pred koncem poskrbel Jaycee Carroll.

Celotne vrhunce srečanja si lahko ogledate TUKAJ.

Po srečanju je svoje veselje ob zmagi njegovih bivših izrazil tudi Luka Dončić. Na njegovem Instagram profilu je vidno, da je svoje nekdanje soigralce podpiral celo na letalu.

Tretje finalno srečanje bo na sporedu v sredo, 19. junija, v Palau Blaugrani. Barcelona si spodrsljaja ne sme več privoščiti. Katalonci so v dosednjem delu sezone v domači dvorani Madridčane gostili 2-krat in zabeležili prav toliko zmag.

DP Španije, finale
Real Madrid – FC Barcelona Lassa 81:80 (11:17, 18:17, 24:25, 28:21) [2:0*]
(Carroll 25, Llull 13 in 5 podaj; Heurtel 30, Oriola (6 skokov) in Claver (5 skokov) po 12)

Slovenci v finalu
Klemen Prepelič (Real Madrid) – ni bil v postavi.

Anthony Randolph (Real Madrid) – 17 minut, 6 točk (0/4 za dve, 2/4 za tri), 2 skoka; indeks -4.

Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – ni stopil na parket.

Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 21 minut, 9 točk (3/6 za dve, 1/3 za tri), 2 podaji; indeks 4.

* – izid v zmagah; igra se na tri zmage.