Tekma preobratov v Ilirski Bistrici tretjim polfinalistom = Celjanom

Rubrika: Nižje slovenske lige

V 2. SKL smo dobili še tretjega polfinalista. Po trojki Jana Rizmana v podaljšku tekme v Ilirski Bistrici za končnih 91:93 je to postala ekipa Celja, ki se bo v polfinalu pomerila proti boljšemu iz obračuna med Mesarija Prunk Sežano in ECE Triglavom. Danes se nadaljuje boj za obstanek.

Celjani čakajo na svojega polfinalnega nasprotnika. (Foto: Facebook/KK Celje)

2. SKL, četrtfinale, 2. tekme, 4.4.
Plama pur – Celje 91:93** (26:10, 14:37, 28:14, 15:22) (8:10)  [0:2*]
(Sajevic 31, 7 skokov in 5 podaj, Hreščak 27 in 14 skokov; Grušovnik 27, Cuk 21 in 8 podaj)

Po tem, ko so bili na prvi tekmi četrtfinalni tekmi nemočni, so tokrat košarkarji Plame pur pred domačimi navijači pokazali povsem drugačen obraz in bili na pragu presenečenja. Tekma, na kateri sta pri domačih blestela Grega Sajevic in Robi Hreščak, ki sta skupaj gostom nasula kar 58 točk, je postregla z ogromno preobrati in pravo dramatično končnico.

Bistričani so prvo četrtino dobili s 26:10, kljub temu pa na glavni odmor odšli s kar 7 točkami zaostanka (40:47). Kasneje so se spet vrnili v dober položaj, a Celjani so jih še enkrat več ujeli. V zaključku rednega dela tekme je trojko za zmago zgrešil Tadej Koštomaj, zaostanek z 91:90 pa je s trojko pol minute pred koncem srečanja v zmago spremenil Jan Rizman. Pri gostih sta sicer znova blestela Matic Grušovnik in Timotej Cuk, ki sta skupaj zbrala 48 točk.