Sežanci po drami izsilili tretjo tekmo, Portorož in Grosuplje še upata

Rubrika: Nižje slovenske lige

V 2. SKL je že znan prvi polfinalni par. Mesto med najboljšimi štirimi sta si namreč z dvema prepričljivima zmagama v četrtfinalni seriji že priigrala Terme Olimia Podčetrtek in Brinox Medvode. Sežanci so izsilili tretjo tekmo, v ligi za obstanek pa se po zmagah Grosupljega in Portoroža stvari zapletajo.

Podčetrtčani prepričljivo mimo Hrastnika. (Foto: Facebook/KK Podčetrtek)

2. SKL, četrtfinale, 2. tekme, 3.4.
Hrastnik – Terme Olimia Podčetrtek 79:96 (27:22, 12:24, 24:24, 16:26) [0:2*]
(Babič 20, Ovnik 14 in 8 skokov; Cerkovnik 27 in 10 skokov, Radanović 21)

Podčetrtčani, ki so redni del letošnje sezone končali na 1. mestu, v četrtfinalu ničesar niso prepustili naključju. Na krilih Anžeta Cerkovnika, ki je blestel že na prvi tekmi, ter Matije Radanovića, so na drugi četrtfinalni tekmi zabeležili zmago v Hrastniku, kjer so enkrat v letošnji sezoni sicer že klonili. Tokrat so domači dobro pričeli, stik z gosti pa držali do 32. minute, ko je na semaforju kazalo 66:74. Tedaj so gostje pripravili delni izid 16:2 in odločili zmagovalca.

Hrastničani so kljub izpadu v četrtfinalu lahko zadovoljni, saj so brez dodatnih bojev obstali v 2. SKL, varovanci Davorja Brečka pa ciljajo na preboj med elito. Kot naslednji jim bodo v polfinalu nasproti stali košarkarji Brinox Medvod, ki predstavljajo najlepše presenečenje sezone.

ECE Triglav – Mesarija Prunk Sežana 84:88 (21:31, 26:18, 22:15, 15:24)  [1:1*]
(Julević 17 in 9 skokov, Zdolšek 15; Jordan Rojko 21, Trampuš 17 in 5 skokov)

Prava drama se je odvijala v ŠD Planina, kjer sta se v drugi četrtfinalni tekmi 2. SKL med seboj merila domači ECE Triglav in Mesarija Prunk Sežana. Kranjčani so imeli po zmagi v Sežani tokrat priložnost, da se že po dveh tekmah prebijejo v polfinale, a so jo zapravili. Četa Tomaža Fartka je tekmo pričela slabo, a toliko bolje zaigrala v nadaljevanju in zadnjo četrtino pričela s prednostjo 5 točk (69:64). Odlično jim je kazalo še v zadnji minuti, ko je Jan Bešter zadel za 82:80, nato pa je nekaj več kot pol minute pred koncem verjetno najbolj pomembno trojko za vodstvo gostov (82:83) zadel Matija Trampuš. Gostje so v zaključku tekme ohranili mirno roko ter s 5 zadetimi prostimi meti iz 6 poizkusov uspeli izsiliti odločilno tretje srečanje.

Parklji – Brinox Medvode 77:94 (14:27, 15:30, 19:17, 29:20) [0:2*]
(Doljak 24 in 10 skokov, Ličen in Lucu Dražovič po 11; Novak 23, Ribnika 18 in 7 skokov)

Z vsega 9 igralci moštvo Parkljev tudi na drugem četrtfinalnem obračunu ni bilo kos 10 Medvodčanom. Ti so zmagovalca odločili že v prvem polčasu, ki so ga dobili z visokimi 28 točkami prednosti (29:57). V drugem polčasu so bili domači bolj enakovreden nasprotnik, a še zdaleč niso uspeli vsaj za trenutek ogroziti zmage gostov.

Parklji sezono zaključujejo z obstankom v 2. SKL, Medvodčani pa bodo novo presenečenje poizkušali pripraviti v polfinalu, kjer bodo moči merili s Termami Olimia iz Podčetrtka.

4.4.
Plama pur – Celje (19.00) [0:1*]

* – izid v zmagah; moštva igrajo na dve dobljeni zmagi; morebitne tretje tekme bodo na sporedu 6.4.

Polfinale
Terme Olimia Podčetrtek – Brinox Medvode
Mesarija Prunk Sežana/ECE Triglav – Plama pur/Celje

Liga za obstanek, 2. kolo, 3.4.
Troti – Grosuplje 76:80 (19:22, 20:16, 20:19, 17:23)
(Krivec 27, 7 skokov in 7 podaj, Verbič 12; Snoj 23, 6 skokov in 5 podaj, Savič 19 in 10 skokov)

V obračunu oslabljenih zasedb so se izjemno pomembne zmage, ki jih še ohranja pri življenju, veselili košarkarji iz Grosupljega. Troti, ki so pred tem obračunom na 12 domačih tekmah klonili le 3-krat, so na drugi strani zapravili lepo priložnost, da si z nogo in pol že zagotovijo obstanek. Ta je po zmagi Portorožanov nad LTH Castingsom sedaj precej bolj pod vprašajem kot pred tem kolom. Troti so sicer tekmo pričeli odlično, hitro povedli z 11:3, tudi v 34. minuti pa še bili v odličnem položaju, saj so vodili s 66:57. V zaključku dvoboja so gostje pripravili delni izid 10:0, po katerem so povedli za 6 točk (70:76), kar je bilo dovolj za končno zmago. Za veselje domačih ni zadoščalo niti 27 točk izkušenega Bojana Krivca.

Portorož – LTH Castings 77:71 (22:17, 24:16, 15:18, 16:20)
(Cole 29 in 12 skokov, Cvetičanin in Miklavčič (5 podaj) po 12; Jeršin 17, Vesel 16 in 9 skokov)

Škofjeloški LTH Castings je imel priložnost, da bi si z zmago v Portorožu dokončno zagotovil obstanek v 2. SKL, a je ni izkoristil. Predvsem prvi polčas je bil s strani “Ulitkarjev” mnogo preslab, da bi lahko upali na tretjo zmago na medsebojnih tekmah v letošnji sezoni proti Portorožu. Domačini so po zaslugi izjemnega Timotyja Roberta Cola na glavni odmor odšli s prednostjo 13 točk (46:33), v zadnji četrtini pa zmago vseeno nekajkrat postavili pod vprašaj. Najbližje so Škofjeločani prišli minuto in pol pred koncem, ko je Matic Vesel zadel za znižanje zaostanka na 4 točke (73:69). Zmago domačinov je tedaj potrdil Aleks Cvetičanin.

Varovanci Jake Hladnika bodo imeli novo priložnost, da se približajo obstanku v 2. SKL že v petek, ko bodo v ŠD Poden gostili Trote. Portorožani bodo v derbiju začelja gostovali pri Grosupeljčanih.