Sajevic v Škofji Loki potrdil zakon bivšega, Parklji poraženi

Rubrika: Nižje slovenske lige

V Škofji Loki in Ljubljani sta bili v sredo odigrani zaostali tekmi 18. kola 2. SKL. Na Podnu je blestel stari znanec škofjeloškega parketa Grega Sajevic, ki je z 28 točkami in med drugim tudi odločilnim košem poskrbel za izjemno pomembno zmago Plame pur. Parklji poraženi proti Celjanom.

Razpoloženi Matija Vravnik ni bil dovolj za zmago LTH Castingsa. (Foto: Igor Martinšek)

2. SKL, zaostali tekmi 18. kola, 13.3.
Parklji – Celje 76:93 (16:31, 22:22, 25:20, 13:20)
(Doljak 22, 8 skokov in 5 podaj, Hirschmann 16; Rizman 27 in 7 skokov, Držić 16 in 6 skokov)

Parklji so po zmagah nad Plamo pur in LTH Castingsom proti Celju imeli možnost, da se z nogo in pol že prebijejo v četrtfinale, a jo zapravili. Celjani so že v prvi četrtini dosegli kar 31 točk in si predvsem na krilih Jana Rizmana in Matic Grušovnika priigrali 15 točk prednosti (16:31). Parklji so v nadaljevanju obračuna lovili Celjane in v tretji četrtini z delnim izidom 9:0 vsaj za trenutek prišli malo bližje (60:67). Celjani, ki se v zaključku rednega dela sezone borijo za prednost domačega terena v četrtfinalu, so pripravili nov odgovor in prednost brez težav zadržali do konca.

LTH Castings – Plama pur 72:74 (19:16, 16:23, 19:17, 18:18)
(Vravnik 21 in 11 skokov, Kureš 18; Sajevic 28 in 5 podaj, Srebovt 17)

Škofjeločani so na tekmi 18. kola zabeležili poraz, ki jim je skoraj povsem zaprl vrata do četrtfinala. Četa Jake Hladnika je tekmo pričela dobro in s hitro igro povzročala težave gostom. Bilo je 35:27, gostje pa so na krilih Robija Hreščaka in Grege Sajevica za zaključek prvega polčasa pripravili delni izid 12:0 in tako na odmor odšli s prednostjo 4 točk (35:39). Škofjeločani so večji del drugega polčasa vodili goste, tekma pa se je prevesila v izjemno napeto končnico. Boris Jeršin je 48 sekund pred koncem zadel dva prosta meta za vodstvo z 70:69, goste pa je v prednost (70:72) s trojko spravil Anže Srebovt. Jeršin je rezultat še enkrat izenačil (72:72), ključni točki pa je nato dosegel nekdanji Ulitkar Grega Sajevic, ki je bil z 28 točkami tudi prvi strelec tekme. Na drugi strani je po minuti odmora met za zmago zgrešil Jeršin.

Že odigrano
ECE Triglav – Brinox Medvode 64:69 (11:14, 13:18, 19:23, 21:14)
Portorož – Mesarija Prunk Sežana 74:92 (21:21, 15:23, 21:22, 17:26)
Grosuplje – Terme Olimia Podčetrtek 78:84 (23:20, 24:22, 14:18, 17:24)
Hrastnik – Troti 84:61 (21:14, 24:17, 25:7, 14:23)

Več o tekmah TUKAJ (klikni za prevezavo).

MVP kola
Jan Rizman (Celje) – 36 minut, 27 točk (6/13 za dve, 4/5 za tri, 3/3 prosti meti), 7 skokov (1 v napadu), 4 podaje, 3 osebne napake, 2 izsiljeni osebni napaki, 3 pridobljene žoge, 1 prejeta blokada; +/- = +18, indeks 33.