Brinox boljši še od Triglavanov, pomembna zmaga Hrastničanov

Rubrika: Nižje slovenske lige

V soboto se je nadaljevalo 18. kolo 2. SKL za moške. Do izjemno pomembne zmage v boju za končnico so prišli Hrastničani, ki so povsem nadigrali Trote, novo presenečenje pa so pripravili Medvodčani, ki so slavili zmago v Kranju. Dve tekmi na sporedu šele 13. marca.

Hrastnik prepričljivo boljši od Trotov. (Foto: Facebook/KK Hrastnik)

2. SKL, 18. kolo, 23.2.
ECE Triglav – Brinox Medvode 64:69 (11:14, 13:18, 19:23, 21:14)
(Kern 20 in 8 skokov, Zdolšek 11 in 8 podaj; Mišič 17 in 6 skokov, Gregorčič 13)

Medvodčani so na gostovanju v Kranju zabeležili že 6. zaporedno zmago in so z nogo in pol že uvrščeni v končnico. V drugem delu sezone zares presenečajo, po zmagi nad Triglavom pa so več kot zasluženo priplezali že na visoko 3. mesto. Znova se je izkazal Jure Mišič, ki je 17 točkam dodal še 6 skokov, tudi 20 točk in 8 skokov Maja Kerna pa ni bilo dovolj za zmago Kranjčanov. Pri slednjih je bil tokrat nerazpoložen eden pomembnejših članov ekipe Tomaža Fartka Mensud Julević, ki je iz igre zadel le 1-krat iz 11 poizkusov.

Grosuplje – Terme Olimia Podčetrtek 78:84 (23:20, 24:22, 14:18, 17:24)
(Žužek in Snoj (8 skokov in 7 podaj) po 19; Strnad 20 in 5 skokov, Cerkovnik 16 in 8 skokov)

Grosupeljčani, ki so v začetku meseca februarja na gostovanju v Portorožu prekinili niz kar 12 zaporednih porazov, so se tokrat odlično upirali favoriziranim Podčetrtčanom. Slednji so si sicer že davno zagotovili mesto v končnici, a zavoljo lažjega nasprotnika, si zagotovo želijo poseči čim višje. Tokrat so na plin pritisnili šele v zadnji četrtini, ki so jo pričeli z delnim izidom 11:0 in ušli na 10 točk prednosti (61:71). Domači so se v končnici še uspeli približati na le 2 točki zaostanka (75:77), nato pa sta zmago Podčetrtčanom zagotovila Rene Žvan in Nejc Strnad.

Hrastnik – Troti 84:61 (21:14, 24:17, 25:7, 14:23)
(Babič 23 in 8 skokov, Požin 16; Mežan 17 in 8 skokov, Derlin 16 in 9 skokov)

Hrastničani nadaljujejo z igrami, ki bi jim lahko prinesle mesto med najboljših 8. Za nameček imajo varovanci Blaža Berganta v zaključku rednega dela sezone dokaj lahek razpored, saj jih po gostovanju v Celju čakata še domači tekmi proti Plami pur in Parkljem, vmes pa bodo gostovali še v Škofji Loki. Tokrat so bili prepričljivo boljši od neposrednih tekmecev Trotov, ki so že pred zadnjo četrtino zaostajali za neulovljivih 32 točk (70:38).

Že odigrano, 16.2.
Portorož – Mesarija Prunk Sežana 74:92 (21:21, 15:23, 21:22, 17:26)
(Cole 24, 11 skokov in 5 podaj, Miklavičič 13; Dimec 18, Velikonja Grbac 16)

Že nekaj časa je jasno, da Portorož nima nobenih možnosti več, da bi se prebil med najboljših 8, zato tekma v ŠD Lucija večjega pomena za domače ni imela. Kljub razpoloženemu Timotyju Robertu Colu tokrat proti Sežancem niso imeli resnejših možnosti za presenečenje. Gostujoči trener Teddy Delač je priložnost ponudil vsem 12 košarkarjem in brez težav zabeležil 15. zmago v letošnji sezoni.