Pipan: Našo košarko smo začeli igrati šele ob zaostanku 14 točk

Rubrika: Eurocup

Zadnja četrtina je bila zagotovo najboljša v letošnji sezoni,” je po izjemnem preobratu v četrtem delu igre na gostovanju pri Szolnoku dejal trener Uniona Olimpije Aleš Pipan. Zmaji so v Debrecenu s 86:80 odpravili Madžare in vpisali drugo zmago v letošnjem Eurocupu.

Čestitke mojim fantom, saj so verjeli v njo do samega konca. Nismo popuščali tudi, ko smo zaostajali za skoraj dvajset točk. Zadnja četrtina je bila zagotovo najboljša v letošnji sezoni. V prvem polčasu nismo dobro odreagirali, nismo se držali dogovorov in puščali smo domačinom, da dosegajo lahke koše. Razpoloženi Sasu Salin nas je držal v stiku z domačini. Našo košarko smo začeli igrati še le, ko smo že bili 14 točk v zaostanku, ko je obramba postala konkretna, agresivna, z veliko pomoči, dobrim skokom in posledično smo v napadu samozavestno zadevali trojke. V tem obdobju domačini niso imeli odgovora in zasluženo smo dosegli novo zmago,” so bile besede vodje stroke pri Ljubljančanih,

Union Olimpijo zdaj čaka dolg povratek v domovino, kamor v soboto ob 19-ih v sklopu 6. kola ABA Lige prihaja Metalac iz Valjeva.