Union Olimpija z orožjem Szolnoka do druge zmage v Eurocupu

Rubrika: Eurocup

Ljubljanski košarkarji se po izjemnem pobratu v zadnji četrtini, ki so jo dobili s kar 28:10, iz Debrecena vračajo z drugo zmago v letošnjem Eurocupu. Od Szolnoka so bili na koncu boljši s 86:80.

Na Alenu Omiću bo ob odsotnosti Mirze Begića veliko bremena pod obročema. foto: abaliga.com
Alen Omić je na odsotnost Mirze Begića odgovoril odlično - z 18 točkami in 8 skoki. foto: abaliga.com

Zaradi težav s kolenom je v slovenski prestolnici ostal Mirza Begić, že dlje sta odsotna Jaka Brodnik in Dino Murić.

Odličen met za 3, fenomenalni prosti meti

Union Olimpija je od samega začetka odlično metala trojke, ki so sicer zaščitni znak Madžarov, in jih do konca zadela 12 ob 41-odstotnem izkupičku. Za nameček so Zmaji proste mete tokrat izvajali kar 90-odstotno (18:20), kar je – v primerjavi s preteklimi dosežji-, nekaj neverjetnega. Po treh četrtinah je sicer kazalo, da bo zmaga – predvsem zaradi slabe obrambe gostov, ki je vključevala izjemno počasno vračanje v obrambo ter slabo zapiranje skoka – ostala doma, saj je prednost Szolnoka znašala lepih 12 točk.

Rupnik in Omić zabila zadnja žeblja v krsto

Toda varovanci Aleša Pipana so imeli svoje načrte. S serijo trojk, po dve sta dosegla Gregor Hrovat in Luka Rupnik, so se povsem približali in ko je slednji dobre pol minute do konca zadel drugo, je postalo jasno, da je zmaga na dosegu roke. Usodo Szolnoka je s polaganjem zapečatil igralec tekme Alen Omić (18 točk in 8 skokov), ki je prednost pred zadnjimi 12 sekundami povišal na 4. Hrovat je z zadetima prostima metoma postavil končni izid tekme.