ODZIVI: Mihevc pohvalil svoje, Hojč pogrešal energijo, Rizman izpostavil karakter

Po sobotnih tekmah 6. kola Lige Telemach ostaja neporažen le še šentjurski Tajfun. Ta je brez večjih težav v Šenčurju prišel do šestega uspeha. Prvi poraz pa so v Rogaški Slatini z bledo predstavo doživeli Grosupeljčani. Slatničani so že po prvem polčasu vodili za 19 točk (44:25), na koncu pa slavili zmago z 91:77.

Liga Telemach, 6. kolo

Sobota, 15. november:
HOPSI POLZELA – Elektra Šoštanj 89:86 (22:14, 20:13, 27:21, 20:27)
(Udrih in Jagodnik in 11 skokov po 20; Bajramlić 19, Malus 15)

Na obračunu zadnjeuvrščenih ekip na lestvici Lige Telemach so Hopsi zabeležili drugo zmago – slavili so še v drugem kolu v Portorožu, Elektra pa tudi po petem nastopu ostaja brez uspeha. Zanjo, oziroma zaradi preureditve dvorane v Šoštanju, je bilo to četrto gostovanje.

Šoštanjčani so bili tokrat najbližje uspehu. Čeprav so si v tretji četrtini nabrali že 15 točk zaostanka (60:45), so se v zadnjih desetih minutah dovolj približali tekmecu, da so ga ogrožali vse do konca.

V zadnjih minutah je o zmagovalcu odločala vsaka žoga. Elektra bi lahko trideset sekund pred koncem izenačila, če bi Žiga Zagorc zadel še dodaten prosti met, tako pa so priložnost dobili Hopsi in izkušeni Goran Jagodnik (20 točk, 11 skokov), Samo Udrih (20 točk, 6 podaj) in Simo Atanacković (14 točk, 10 skokov) so jo spretno izkoristili.

Vladimir Rizman, trener Hopsov Polzele:
“Čestitke moji ekipi, ki je zdržala pritisk do konca in pokazala pravi karakter. Čestitke tudi Elektri za izredno dobro igro. To je bil pravi lokalni derbi. Zahvalil bi se rad tudi vsem navijačem, ki so nas prišli vzpodbujat na to pomembno tekmo. Po težkem porazu v Šenčurju smo tokrat preprosto morali zmagati. Vesel sem, da nam je to uspelo. Gremo naprej, sedaj nas že čakata dve novi izredno težki tekmi.

Rajmond Rituper, trener Elektre Šoštanja:
“Tekmo smo začeli zelo dobro, borbeno. Dobro smo se zadržali vse do konca prvega polčasa. Za nas je bil nato usoden začetek tretje četrtine, ko so nam domačini ušli na 15 točk razlike. Z borbenostjo in željo smo sicer ujeli priključek, a v zadnjih minutah zaradi nekaterih odločitev in nezbranosti izgubili tekmo. Ponovno nas je premagal napadalni skok tekmecev. Borili smo se po najboljših močeh, gremo naprej.”

ROGAŠKA – Grosbasket 91:77 (22:15, 22:10, 20:15, 27:37)
(Ferme 31, Mijović 17; Tomić 18, Zagorac 17)

Za Rogaško je to tretja zmaga v državnem prvenstvu, druga zaporedoma doma, potem ko je konec oktobra presenetila državne prvake iz Novega mesta.

Slatinčani so imeli glede na to, da so bili v prejšnjem kolu prosti, dovolj časa za pripravo na tekmeca, ki so ga nadigrali v vseh pogledih. Zmagovalec je bil praktično odločen že po prvem polčasu, ki se je končal pri rezultatu 44:25. V prvih dvajsetih minutah je Rogaška ujela skoraj enkrat več žog kot tekmec (20:11), bila veliko natančnejša pri metu (55:34%), hkrati pa je imela v svojih vrstah izjemno razpoloženega Tadeja Fermeta, ki je ob šestih trojkah iz sedmih poskusov že v prvem delu dosegel 20 točk.

Nadaljevanje je bilo tako bolj ali manj le formalnost. Gostitelji so imeli po treh četrtinah že 24 točk prednosti, v zadnjih desetih minutah pa sta se ekipi sprostili v napadu (skupaj sta dosegli kar 64 točk), tako da so lahko gostje iztržili vsaj dostojen poraz.

Tadej Ferme je tekmo končal z 31 točkami – met za dve točki 5:5, trojke 7:11 – in je z indeksom 31 med glavnimi kandidati za MVP-ja kola.

Damjan Novaković, trener Rogaške:
“Potek tekme smo kontrolirali od prve do zadnje minute. Prebili smo se že do visoke razlike, ki so jo gostje v zadnjih petih minutah uspeli zmanjšati. Končni rezultat ni realni pokazatelj dogajanja na parketu. Čestitke našim košarkarjem za dobro tekmo. Še naprej bomo morali popravljati stvari, da izboljšamo našo igro.

Teo Hojč, trener Grosbasketa:
“Tokrat nismo igrali kot na prvih štirih tekmah Lige Telemach. Moji igralci ne smejo pozabiti, na kakšen način lahko zmagujejo tekme in ne smejo pozabiti kaj želimo biti na igrišču. Rogaška je odigrala zelo dobro tekmo. Tadej Ferme je imel izreden strelski večer. Na drugi strani mi nismo prikazali energije iz predhodnih tekem, na takšen način pa se v Rogaški Slatini ne da zmagati.”

Šenčur GGD – TAJFUN 57:78 (15:19, 14:23, 18:21, 10:15)
(Kosec 14 in 8 skokov, Eržen 13; Lelić 21, Bratož 15)

Potem ko so prejšnji teden prekinili rekorden negativen niz – Šenčur Gorenjska gradbena družba je dobil prvo tekmo v Ligi Telemach po 34 porazih, so morali Gorenjci v šestem krogu priznati premoč vodilnemu moštu državnega prvenstva. Tajfun ima zdaj šest zmag in je po porazu Grosbasketa v Rogaški Slatini edina še neporažene ekipa v Ligi Telemach.

Izbranci trenerja Dejana Mihevca so dokazali, zakaj so trenutno pravi hit prvenstva. S kolektivno, borbeno in pametno igro so vseskozi nadzorovali potek tekme in več ali manj že do glavnega odmora rešili vprašanje zmagovalca (42:29).

V nadaljevanju sta se Đorđeju Leliću, ki je v prvem polčasu dosegel 17 od 21 njegovih točk, pridružila Domen Bratož (15 točk) in Dragiša Drobnjak (9 točk, 10 skokov), tako da je imel Tajfun še lažjo pot do uspeha. Razlika je zato hitro poskočila na 20 točk in košarkarji Šenčurja Gorenjske gradbene družbe so se morali sprijazniti s porazom.

Igor Kešelj, trener Šenčurja Gorenjske gradbene družbe:
“Odigrali smo najslabšo tekmo v tej sezoni. Nasprotnikov iz Šentjurja smo se ustrašili. Ne vem, zakaj je temu bilo tako. Posledično smo iz strahospoštovanja delali napake, slabo podajali in zgrešili odprte mete. S takšno predstavo se nismo mogli vrniti v igro.”

Dejan Mihevc, trener Tajfuna:
“Čestitke fantom in štabu za zmago. Celotno tekmo smo odigrali tako kot smo se dogovorili. Na obeh straneh igrišča smo narekovali visok ritem igri in bili ob tem boljši tudi pri skoku. Zasluženo smo zmagali.

PORTOROŽ – Maribor Nova KBM 95:70 (25:20, 28:8, 24:25, 18:17)
(Ožbolt 15, Buda 14; Morina 18, Pelko 12)

Košarkarji Portoroža so vknjižili drugo zmago v zadnjih treh kolih in se z izkupičkom 2-4 oddaljili od dna razpredelnice Lige Telemach. Maribor je na drugi strani doživel tretji poraz v nizu, tako da je po dobrem začetku prvenstva zašel v manjšo krizo.

Portorož je do zmage prišel več kot zasluženo, saj je s kolektivno igro povsem razorožil goste, ki so očitno belo zastavo predaje izobesili že ob odhodu na glavni odmor. Tedaj so zaostajali za 25 točk in niso imeli orožja za raznovrstno igro domačih, pri katerih se je enajst igralcev vpisalo med strelce. Največ točk so zbrali Sašo Ožbolt (15), Nejc Buda (14) in Jure Močnik (13).

Maribor so Primorci nadigrali v vseh statističnih stolpcih (gostje so bili boljši le pri podajah 16:17), še najvišja razlika pa je bila v izgubljenih žogah. Gostje so jih zapravili 19, domači le sedem.

Konstantin Subotić, trener Portoroža:
“V prvem delu smo tekmo odigrali dobro v obrambi, kar nas je privedlo do visoke prednosti, to pa smo nato z osredotočenostjo in razpoloženimi igralci na obeh straneh igrišča zadržali do konca. Čestitke fantom za prikazano, prav tako pa čestitke nasprotnikom za športno in korektno igro.

Dejan Gašparin, trener Maribora Nove KBM:
“Čestitke domačinom za več kot zasluženo zmago. Mi nismo bili niti senca tistega kar smo ponavadi. Poleg poškodbe Čebaška, je Portorož ekipa, ki nam nikakor ne odgovarja. Naši igralci pod košem so si v samem začetku tekme nabrali osebne napake in posledično smo izgubili na agresivnosti, ki nas je krasila v preteklih tekmah.”