Nemočni Portorožani na Podnu v 3. četrtini brez dosežene točke

Rubrika: Nižje slovenske lige

V škofjeloški dvorani Poden se je zaključilo 19. kolo 2. SKL. LTH Castings je visoko z 88:51 odpravil Portorožane, ki so postali novi lastniki neslavnega rekorda. V tretji četrtini namreč niso dosegli niti ene same točke. Dan pred tem so Parklji v Ilirski Bistrici ugnali domačo Plamo pur.

Luka Kureš je bil tokrat izjemno razpoložen. (Foto: Igor Martinšek)

2. SKL, 19. kolo, 5.3.
Plama pur – Parklji 76:84 (18:26, 22:16, 14:16, 22:26)
(Sajevic 26, Srebovt 17 in 7 skokov; Doljak 24 in 6 skokov, Kovačević 19 in 20 skokov)

V Ilirski Bistrici so gledalci spremljali neposreden boj za mesta, ki vodijo v končnico. Večji del tekme so bili v prednosti Parklji, ki so bili od domačih boljši v večini košarkarskih prvin. Kljub temu je bilo izenačeno in napeto vse do zadnjih minutah. V 35. minuti je Tilen Zalar rezultat poravnal na 66:66, nato pa so gostje pripravili delni izid 7:0 (66:73). Nekaj upanja sta za domače s trojkama vlila Anže Srebovt za 69:73 in Grega Sajevic za 72:75, a bližje Bistričanom ni uspelo priti. Za četo Roka Dežmana je bil to že 6. poraz na zadnjih 7 tekmah.

6.3.
LTH Castings – Portorož 88:51 (25:21, 23:12, 23:0, 17:18)
(Kureš 26, Mehle in Vravnik (5 skokov) po 11; Bahor 22 in 6 skokov, Cole 9 in 7 skokov)

Škofjeločani so v boju za mesta, ki vodijo v končnico, prišli do izjemno pomembne zmage. Tekmo je izjemno začel Luka Kureš, ki je dosegel kar 12 točk od uvodnih 14 ekipe. LTH Castings je že v začetku srečanja povedel s 14:6, Portorožani pa so odgovorili z delnim izidom 13:3 in tako prišli do vodstva (17:19). V nadaljevanju srečanja so bili gostje povsem nemočni, kar se je najbolj opazilo v tretji četrtini, ko v 10 minutah niso dosegli niti ene same točke. Edina svetla točka gostov je bil Žiga Bahor, ki je tekmo končal pri 22 točkah.

Že odigrano
Terme Olimia Podčetrtek – Mesarija Prunk Sežana 93:73
Brinox Medvode – Grosuplje 74:72
Troti – ECE Triglav 79:69

Več o tekmah TUKAJ.

MVP kola
Anže Cerkovnik (Terme Olimia Podčetrtek) – 36 minut, 20 točk (9/12 za dve, 2/4 prosti meti), 17 skokov (6 v napadu), 3 osebne napake, 3 izsiljene osebne napake, 4 izgubljene žoge, 2 pridobljeni žogi, 1 blokada; +/- = +19, indeks 37.