Celjani strli odpor Hrastničanov, Sežanci v Podčetrtku nemočni

Rubrika: Nižje slovenske lige

Po 4 odigranih tekmah 19. kola 2. SKL je znova prišlo do spremembe na vrhu lestvice. Podčetrtčani so na domačem terenu v derbiju povsem nadigrali Sežance in slavili zmago z 93:73. Celjani so šele v zadnji četrtini strli odpor Hrastničanov, do izjemno pomembne zmage pa so prišli Troti.

Nuhanović je blestel tudi proti Hrastničanom. (Foto: Facebook/Košarkarski klub Škofja Loka)
Nuhanović je blestel tudi proti Hrastničanom. (Foto: Facebook/Košarkarski klub Celje)

2. SKL, 19. kolo, 1.3.
Terme Olimia Podčetrtek – Mesarija Prunk Sežana 93:73 (26:14, 19:21, 26:14, 22:24)
(Strnad 22 in 5 podaj, Cerkovnik 20, 17 skokov in 6 podaj; Bačvič 21, Jordan Rojko 15)

Derbi vodilnih moštev 2. SKL je bil odločen že pred zadnjo četrtino. Podčetrtčani so namreč pred zadnjimi 10 minutami že vodili s kar 22 točkami razlike (71:49) in že tedaj je bilo jasno, da bodo še drugič v letošnji sezoni boljši od Sežancev. Izjemno je odigral predvsem Anže Cerkovnik, ki je v 36 minutah zbral 20 točk, 17 skokov, 6 podaj, tekmo pa končal pri statističnem indeksu 37. Pri gostih je največ točk (21) zbral Niko Bačvič.

Brinox Medvode – Grosuplje 74:72 (20:15, 11:21, 15:17, 28:19)
(Gregorčič 18, Mišič in Bunčič 13; Snoj 17 in 10 skokov, Tepič 15)

Medvodčani nadaljujejo z izjemnim nizom. Proti Grosupeljčanom so se varovanci Andreja Božiča namučili malce bolj od pričakovanj, a z novo zmago, že 7. zaporedno, so si skorajda že popolnoma zagotovili mesto v končnici. Grosupeljčani so v 29. minuti povedli že z 9 točkami prednosti (44:53). Domači so v naslednjih 4 minutah odgovorili z delnim izidom 14:5 in rezultat poravnali na 58:58. Napeto je bilo vse do konca, za kar je s trojko 13 sekund pred koncem poskrbel Luka Snoj, ki je zaostanek gostov znižal na vsega točko (72:71). Na drugi strani je oba prosta meta zadel Jure Mišič, trojko za podaljšek pa je zgrešil Nejc Zdešar.

2.3.
Troti – ECE Triglav 79:69 (20:16, 30:26, 17:16, 12:11)
(Ristič 23, Šteblaj 15; Zdolšek in Vojičić (7 skokov) po 18)

Brez Davorja Sattlerja in Toma Čajiča so Triglavani zabeležili že 4. zaporedni poraz, tudi spored v zaključku rednega dela sezone pa jih ne čaka lahek razpored. Troti na drugi strani nadaljujejo z izjemnimi predstavami na domačem terenu, kjer so na 10. tekmi prišli že do 8. zmage in se tako Kranjčanom približali le na zmago zaostanka. Novomeščani bodo sicer zaradi izključujoče napake Žige Verbiča in tehnične napake Črta Rističa morali poravnati denarno kazen v vrednosti 120 evrov.

Celje – Hrastnik 94:88 (25:29, 20:18, 25:25, 24:16)
(Nuhanović 21 in 7 skokov, Grušovnik 20 in 7 skokov; Ovnik 21, 6 skokov in 6 podaj, Čergič (7 skokov) in Godicelj po 18)

Hrastničani se v zaključku rednega dela tekmovanja krčevito borijo za zmage, ki bi jim lahko prinesle mesto v končnici. Tokrat so bili večji del tekme na dobri poti, da v Celju presenetijo favorizirane domačine, a na koncu bili vseeno prekratki. Znova sta blestela Salih Nuhanović in Matic Grušovnik, ki sta skupaj zbrala kar 41 točk in 14 skokov. Hrastničani bodo zdaj najprej gostili Plamo pur, kasneje gostovali v Škofji Loki, za konec rednega dela pa na domačem terenu pričakali še Parklje. V kolikor bi ugnali dve moštvi, jim napredovanje ne uide.