Hrovat: Praktično smo v drugem delu, zdaj se lahko posvetimo ABA Ligi

Rubrika: Eurocup

Po zmagi v 5. kolu Eurocupa na gostovanju v Rigi (74:84) sta bila trener Uniona Olimpije Aleš Pipan in košarkar Gregor Hrovat razumljivo dobro razpoložena. Pipan je že pred časom dejal, da od svojih varovancev pričakuje, da se se bodo osredotočili na ABA Ligo in temu je pritrdil tudi Primorec.

Izjemno težka tekma je za nami. Začeli smo zelo dobro, predvsem v obrambi, saj smo do polčasa prejeli zgolj 28 točk. V tretji četrtini smo imeli manjši padec v igri, a smo s skupnimi močmi prišli do zaslužene in pomembne zmage nad Rigo. Mislim, da smo se z zmago že praktično prebili v drugi krog EuroCupa, zato se lahko sedaj popolnoma posvetimo tekmam v Ligi ABA, ki je zelo pomembna,” je po zmagi v latvijski prestolnici, dosegel je 9 točk, povedal Hrovat.

Trener Pipan je izpostavil osiromašen igralski kader, saj tokrat ni mogel računati Mirzo Begića, Sasuja Salina, Dina Murića in Jake Brodnika. Poudaril je tudi, da je bil padec v drugem polčasu pričakovan, a na srečo tokrat ne usoden: “Na razpolago sem imel zgolj deset igralcev. Pričakovali smo težko tekmo. Začetek je bil odličen, kontrolirali smo jih v obrambi in zaustavili njihova najboljša igralca Timmo in Robinsona. V napadu smo tudi odigrali kontrolirano v prvem polčasu. V drugem delu smo imeli manjšo krizo, ki pa je razumljiva. V nadaljevanju smo strnili svoje vrste in tekmo brez večjih težav zasluženo zmagali.”