Uvodni stampedo Olimpije dovolj za zmago v Rigi

Rubrika: Eurocup

Union Olimpija je, tako kot na zadnji tekmi ABA Lige v Zadru, gostovanje v 5. kolu Eurocupa pri latvijski Rigi začela udarno in s kar 26:5 dobila prvo četrtino. Tako je postavila temelje za četrto zmago v tej sezoni in na koncu tudi slavila s 84:73. Z uspehom so vrata v nadaljevanje tekmovanja na stežaj odprta.

Mahkovic je izjemna osvežitev za ljubljansko moštvo. foto: abaliga.com

Aleš Pipan tokrat ni mogel računati na Mirzo Begića, v Rigo ni odpotoval zaradi osebnih razlogov, Sasuja Salina, ki bo zaradi zvina gležnja s parketov odsoten 14 dni ter že dalj poškodovana Jako Brodnika in Dina Murića.

Tekma se je začela po željah in notah Ljubljančanov, ki so prvo četrtino dobili za 21 točk, na glavni odmor pa odšli še s točko višjim naskokom. Domača Riga ni bila konkurenčna prav v nobeni košarkarski prvini, trpela je organizacija njihovega napada, nekokonkurenčni so bili v skoku, zatajilo pa njihovo najmočnejše orožje – met za 3 točke.

Tretja četrtina je nato prinesla delni preobrat, ki sprva nakazal, da kani biti še bolj nevaren, a so ga Ljubljančani vendarle zajezili. Riga je precej bolj čvrsto odigrala v obrambi in tudi v napadu pokazala nekaj – dotlej nevidene – kombinatorije. Dovolj, da so prednost znižali na 12 točk.

V zadnjem delu igre so se domači košarkarji uspeli približati celo na prednost nižjo od desetih točk, toda popoln preobrat je preprečil predvsem Blaž Mahkovic, z 20 točkami in le enim zgrešenim metom prvi strelec tekme, v zadnjih tednih vse boljši Luka Rupnik pa je dokaj “potihoma” vpisal 18 točk. Ko je 21-letni organizator dobre dve minuti do konca zadel trojko za +18, je postalo jasno, da bo zmaga romala v slovensko prestolnico.