ABA: Blažičevih 18 dovolj za zmago, Murićevih 18 premalo

Crvena zvezda po zmagi nad Budućnostjo (83:69) postala prva ekipa v zgodovini ABA Lige, ki je dobila vseh šest uvodnih tekem v sezoni. Jaka Blažič je bil z 18 točkami prvi strelec rdeče-belih. Identičen točkovni izkupiček je uspel tudi Edo Muriću v dresu Partizana, a so Beograjčani klonili v Laktaših pri Igokei (77:83)

Budućnost je v Pionirju vodila večji del tekme in v zadnjo četrtino odšla s prednostjo petih točk, na kar je sledila klinika obrambe Crvene zvezde, ki se ji je odprlo tudi v napadu. Zadnji del igre se je končal z rezultatom 29:10 in visoka zmaga domačih morda celo ne razkriva dejanskega stanja na parketu. Jaka Blažič je bil točkovno najuspešnejši v vrsti Dejana Radonjića, Aleksandar Čapin je za poražence prispeval 2 točki. Crvena zvezda je tako odslej osamljena na vrhu razpredelnice, Budućnost pa si drugo mesto deli z novomeško Krko.

Precej manj uspešen je bil Partizan, saj je na gostovanju v Laktaših zabeležil že četrti poraz na šestih obračunih te sezone. Pred 3000 navijači je bil Edo Murić znova deležen najvišje minutaže s strani Duška Vujoševića (35), slovenski reprezentant pa mu je vrnil z 18 točkami, kar je bilo vseeno premalo za morebiten uspeh.

Zmagi sta v 6. kolu zabeležila oba zagrebška kolektiva – Cibona je bila doma boljša od Szolnoka, Cedevita pa v gosteh od MZT-ja.

ABA Liga, 6. kolo

Nedelja, 2. november:
CIBONA – Szolnok 96:92 (29:22, 14:23, 21:19, 32:28)
(Blassingame 28, Jagodić-Kuridža in Markota po 14; Vovoda in Jones po 22)

MZT Skopje – CEDEVITA 61:76 (19:14, 14:20, 16:19, 12:23)
(Simonovski 12; Bilan 15 in 9 skokov, Babić 13)

IGOKEA – Partizan 83:77 (17:17, 22:15, 24:23, 20:22)
(Torlak 17, Jeremić 16; Murić 18, 3 skoki, 3 podaje v 35 minutah, Gagić 13)

CRVENA ZVEZDA – Budućnost 83:69 (14:17, 20:23, 20:19, 29:10)
(Blažič 18 in 3 podaje v 22 minutah, Marjanović 12 in 17 skokov; Reynolds 18, Šehović 15, … Čapin 2 in podaja v 10 minutah)