Krki se v Sofiji ni opekla, Metalac v Stožicah šokiral Union Olimpijo

V 6. kolu ABA Lige sta imela slovenska predstavnika lepo priložnost, da bi vpisala dve zmagi, saj sta igrala proti novincema v ligi. Krka je v Sofiji pri Levskemu hodila po robu, a na koncu s 70:68 vendarle slavila, takoj zatem pa je Union Olimpija, okrepljena s Klemnom Prepeličem, začela tekmo z Metalcem in v prvem polčasu vodila že za 18 točk, nato jih je v drugem polčasu zmogla le 23 in Metalcu dovolila, da preide v vodstvo in na koncu na šesti tekmi te sezone zabeleži prvo, izjemno senzacionalno zmago s 70:69.

Mrk Olimpije v drugem polčasu in le 23 točk

Ljubljančani so celo tekmo vodili, največ za 18 točk in kazalo je, da bo tekma odšla v povsem mirne vode, a temu – kot že nekajkrat v tej sezoni – ni bilo tako. Gostje so se v drugem polčasu vztrajno približevali in si pridobivali samozavest, varovanci Aleša Pipana pa nikakor niso našli poti do koša.

Valjevčani so po trojki Dušana Kutlešića dobri dve minuti do konca prvič povedli (66:64), na kar je Mirza Begić z dvema prostima meta, tokrat so jih Zmaji zopet izvajali katastrofalno (24/43) izid poravnal. Slobodan Dunđerski je bil na srečo domačih navijačev z linije natančen le enkrat in Blaž Mahkovic je pol minute do konca tekme z dvema zadetima prostima metoma Ljubljančane znova popeljal v vodstvo (69:68). Sledil je napad Metalca, ki je na prvi pogled izgledal že izgubljen, saj so iz nemogočega položaja popolnoma zgrešili met za tri točke, a nato prišlo do napadalnega skoka, po katerem je Nikola Jevtović zadel ob osebni napaki Klemna Prepeliča. Prosti met je zgrešil, Olimpiji pa je za zadnji napad, ki so ga izjemno slabo in neizdelano izpeljali, ostalo osem sekund. Ravno Prepelič je poizkušal za tri točke in popolnoma zgrešil obroč.

Najboljši strelec Uniona Olimpije, svoj izkupiček zmag in porazov (3/3) je po dobrem začetku že močno pokvarila, je bil Begić s 15 točkami.

Armstead je dosegel 19 točk. foto: abaliga.com

Krka vendarle izvlekla zmago v Sofiji

Tekma v Sofiji je bila vseskozi izenačena, Novomeščani pa so večji del časa bili v vodstvu, a ne večjem od sedmih točk. Domačini so na začetku predzadnje minute po košu Hrista Zaharieva, skupaj z Miljanom Pupovićem najboljšega strelca Levskega (15 točk) prišlo do prednosti treh točk. Po minuti odmora Aleksandra Džikića je Mirko Mulalić zadel izjemno pomembno trojko, skupno četrto iz štirih poizkusov. Pavlin Ivanov je v naslednjem napadu zapravil žogo, a je Nebojša Joksimović v protinapadu prejel blokado. Chris Booker je nato Krko popeljal v vodstvo z dvema točkama, zmago in vsaj začasen skok na prvo mesto razpredelnice je z dvema prostima metoma potrdil Joksimović.

Najboljši strelec Novomeščanov je bil znova Malcolm Armstead z 19 točkami, Booker in Mulalić sta jih dodala po 14.

Union Olimpijo v 7. kolu čaka gostovanje v Zadru, medtem ko v dolenjsko prestolnico prihaja še en hrvaški klub – Cibona.