Goran Dragić odlično odprl leto 2018

Goran Dragić je s soigralci odlično začel leto 2018. V prvi tekmi novega leta je Miami v domači dvorani premagal Detroit 11:104, Gogi pa je prikazal eno najboljših predstav v sezoni – dosegel je 24 točk in imel tudi 13 asistenc, največ v sezoni, prvič v sezoni pa je dosegel tudi dvojnega dvojčka. Miami je tako po odličnem lanskem januarskem nizu dosegel že deseto zaporedno zmago v tem mesecu.

Tekma se je lomila do samega konca, nobena ekipa si ni uspela priigrati otiplivejše prednosti, Detroit je v prvem polčasu vodil za 7, Miami pa sredi tretje za 9, vendar je Detroit na začetku četrte za kratek čas tudi spet povedel. Na koncu so bili igralci Miamija bolj zbrani, tudi po zaslugi razigranega Gogija in Kellyja Olynyka, ki je dosegel 25 točk in imel 13 skokov.

Šlo je tudi za posredno reprizo finala Eurobasketa, saj je za Detroit v prvi peterki zaradi poškodbe Drummonda zaigral Boban Marjanović, in Gogi je na začetku z nekaj potezami ponovno spomnil na magične trenutke iz Istanbula, ko je na podoben način ‘begal’ Bobija v raketi gostov.

Miami še vedno igra brez Watersa in Winsowa, v ekipo pa se je vrnil James Johnson, naslednjo tekmo pa igra v petek, ko bo v domači dvorani pričakal New York.

V derbiju večera je Boston prepričljivo odpravil Cleveland, ki je bil nerazpoložen v napadu, Boston pa je v zadnji četrtini vodil že za 23 točk. Za Cleveland po včerajšnji premieri ni zaigral Isaiah Thomas, ki so ga gledalci v Bostonu sprejeli s stoječimi ovacijami. Najboljši strelec pri zmagovalcih je bil Terry Rozier, ki je s klopi dosegel 20 točk, še pet igralcev pa je preseglo mejo desetih točk. Na drugi strani je LeBron James dosegel 19 točk.

Prvaki so v napeti tekmi šele na koncu strli odpor Dallasa, Steph Curry, ki je tekmo končal pri 32-ih točkah, tekmo pa je odločil s trojko 3 sekunde pred koncem.

Oklahoma je bila prepričljiva v Los Angelesu, kar štirje igralci so proti Lakersom presegli mejo 20 točk – George (24), Ferguson (24), Anthony (21) in Westbrook (20).