Krki je uspel veliki met – po dveh porazih in zmagi je v 4. krogu Lige ABA doma s 85:7u ugnala evroligaško Cedevito. Blestel je Stefan Sinovec (19), 16 točk je dosegel Jure Lalić, po poškodbi je prvič dobro zaigral Erjon Kastrati (10). V dresu gostov si pozitivno oceno zasluži le Miro Bilan (14 točk).

Liga ABA, 4. krog, 9.10.
KRKA – Cedevita 85:77 (22:23, 21:18, 16:14, 26:22)
Krka: Tratnik 5, Ivanov 9, Sinovec 19, Rojc 11, Lalić 16, Mulalić 2, Kastrati 11, Polutak 2, Lapornik 10.

Tekmo je bolje začel favorit iz Zagreba, ki je s serijo 11:0 ušel na 3:13, po prvi četrtini je od naskoka ostale bore malo (22:23). V nadaljevanju je za novo Krkino vodstvo poskrbel Igor Tratnik, ki je bil sorežiser Krkinega bega na 30:26. V tretji četrtini si sprva nobena od ekip ni ustvarila večje prednosti. To je uspelo šele Krki s serijo 12:2, a so vitamini prišli do konca 30. minute na znosnih 55:59.

V nadaljevanju so imeli pobudo krkaši, v zadnjo minuto so šli s plusom petih točk (78:73). Američan Jacob Pullen je zadel dva prosta meta, kar prej ni uspelo Ivi Ivanovu, Cedevita je prišla na 78:76. V sklepnih trenutkih se Dolenjcem roke niso tresle (Mirko Mulalič, Sinovec), piko na i pa je postavil Erjon Kastrati.