Zmaji končali evropsko sezono

Rubrika: Eurocup

Košarkarji Cedevite Olimpije so v šestem kolu drugega dela 7DAYS EuroCupa s 66:79 klonili proti podgoriški Budućnosti VOLI.

Cedevita Olimpija se je s porazom s 66:79 proti Budućnosti VOLI v šestem kolu drugega dela poslovila od Evropskega pokala. Moštvo iz Stožic je v sezoni 2020/21 na evropski sceni zabeležilo 10 zmag in šest porazov, dejstvo, da je Ljubljančanom uspel preboj med najboljših 16 ekip drugorazrednega evropskega košarkarskega tekmovanja pa je že decembra pomenilo, da je Cedeviti Olimpiji uspelo doseči še enega od tekmovalnih ciljev, zadanih pred začetkom sezone 2020/21. Žal se Zmajem ni uspelo prebiti med najboljših osem moštev Evropskega pokala, a to ne zanemari dejstva, da je Ljubljana, in s tem Slovenija, lahko prvič v zgodovini spremljala boje najboljših 16 ekip 7DAYS EuroCupa.

Težo srečanja je bilo čutiti že od prvega sodniškega meta. Moštvi sta v prvi polovici srečanja prikazali borbeno in nepopustljivo, a tudi taktično disciplinirano igro, ki je varovancem Jurice Golemca ob polčasu prinesla vodstvo s 40:38. Ljubljančani so v prvih dveh četrtinah uspeli obvladati igro v skoku, eno izmed najmočnejših orožji tekmecev.

V drugem delu obračuna so se vetrovi v Športnem centru Morača obrnili v korist domačega moštva in v četrtfinale 7DAYS EuroCupa odnesli črnogorsko posadko. Tekmeci ljubljanskega mošta so skupno zbrali kar 45 skokov, 14 več od zasedbe iz slovenske prestolnice, v zaključku tekme pa so bili uspešni tudi pri metih z razdalje. Po tretji četrtini so Zmaji zaostajali zgolj za točko, a so si košarkarji Budućnosti VOLI z delnim rezultatom 21:9 v zadnjih desetih minutah izborili zmago s 13 točkami razlike.

Vodilni strelec Ljubljančanov je bil z 18 točkami kapetan Jaka Blažič. 12 točk in šest skokov je zbral Jarrod Jones, z 11 točkami in petimi podajami pa mu je sledil Kendrick Perry. Po osem sta jih zbrala Edo Murić in Mikael Hopkins (6 skokov), najboljši strelec med košarkarji s klopi pa je bil Rion Brown, ki je tekmo končal s sedmimi točkami.

Cedevita Olimpija se na tekmovalne parkete vrača že v četrtek, ko bo pomlajena zasedba Zmajev v tretjem kolu Lige Nova KBM za prvaka gostovala pri domžalskih Helios Suns. V soboto Zmajevo moštvo čaka še zahtevno gostovanje v Laktaših, kjer jim bodo v 21. kolu Lige ABA nasproti stali košarkarji Igokee.