Zmaji karantenski poleteli do prve evropske zmage!

Rubrika: Eurocup

Košarkarji Cedevite Olimpije so v torek po tem, ko so v minulem tednu prestali tri testiranja na COVID-19, pri katerih so bili izvidi vsakič negativni, stopili na parket Arene Stožice, in na obračunu tretjega kola 7DAYS EuroCupa premagali špansko Gran Canario s 84:68.

7DAYS EUROCUP, SKUPINA D, 3. KOLO
CEDEVITA OLIMPIJA – HERBALIFE GRAN CANARIA 84:68 (20:20, 22:9, 19:15, 23:24)
Cedevita Olimpija: Radović, Perry 15, Hopkins 6, Duščak, Murić 2, Ukić 13, Blažič 13, Brown 12, Jones 18, Ščuka, Dimec, Marinković 4.

Cedevita Olimpija je na tretji tekmi nove evropske sezone zabeležila prvo zmago. Ljubljanski Zmaji so v Areni Stožice gostili špansko Gran Canario in na parket stopili prvič po prejšnji nedelji. Pred praznimi tribunami, brez gledalcev, so Ljubljančani moštvo s Kanarskih otokov premagali z rezultatom 84:68. Četa glavnega trenerja Jurice Golemca se je tako na najlepši možen način vrnila po izredno zanimivem tednu, v katerem so košarkarji in člani strokovnega štaba prestali tri teste na COVID-19, ki pa so bili vsakič negativni.

Zmaji so evropsko srečanje odprli razigrano ter hitro prevzeli pobudo. Gostje so v prvi četrtini, predvsem na račun štirih zadetih metov za tri točke, še držali priključek. Po prvih desetih minutah srečanja je semafor pred praznimi tribunami Arene Stožice kazal rezultat 20:20. A do polčasa so košarkarji ljubljanskega kluba pritisnili na plin in na odmor odšli s prednostjo 13 točk. V drugi četrtini je moštvo Cedevite Olimpije blestelo predvsem na račun ekipne igre. Do polčasa se je med strelce vpisalo sedem domačih košarkarjev, kar 19 točk pa so dosegli košarkarji s klopi. Zmaji ritma svoje igre niso upočasnili niti v začetku drugega dela srečanja in prednost v tretji četrtini celo povečali. Moštvo v zeleno-oranžnih dresih je bilo odlično pripravljeno na napadalne akcije Špancev, ki so mejo 50 točk presegli šele v drugi polovici zadnje četrtine. Zasedba Cedevite Olimpije je srečanje zanesljivo pripeljala do mirne končnice in na koncu slavila zmago z rezultatom 84:68.

Jarrod Jones je bil tokrat najboljši strelec ljubljanskega moštva. Ob 18 točkah in devetih skokih je v slabih 24 minutah zabeležil indeks 25. Dvomestno število točk so pri Zmajih dosegli tudi Kendrick Perry (15 točk), Roko Leni Ukić (14), Jaka Blažič (13) in Rion Brown (12). Mikael Hopkins je svojim šestim točkam dodal 11 skokov.

Moštvo Cedevite Olimpije v četrtem kolu Evropskega pokala čaka gostovanje pri italijanskem Dolomiti Energia Trentu, ki bo na sporedu v torek, 20. oktobra, ob 20:00. Zmaji bodo na parketu dvorane pod vrhovi Alp lovili svojo drugo zmago v trenutni sezoni tekmovanja 7Days EuroCup. Obračun pri naših zahodnih sosedih bo v neposrednem prenosu mogoče spremljati na Šport TV. Še pred evropsko preizkušnjo pa bo ljubljansko moštvo v Hali Tivoli moči merilo s košarkarji Splita. Srečanje tretjega kola Lige ABA bo zasedba Jurice Golemca odigrala v petek, 16. oktobra, ob 20:00. Tekmo s Splitčani si boste navijači lahko ogledali v neposrednem televizijskem prenosu Arene Sport.