Zlatorog z izjemnim Bookerjem nerešljiva uganka za Olimpijo

Košarkarji Zlatoroga so suvereno s 74:61 porazili Union Olimpijo na uvodni tekmi polfinala Lige Nova KBM. Laščani so sebi v prid odločili tri četrtine, zadnja pa se je končala s 16:16. Blestel je domači košarkar Chris Booker (29 točk, 17 skokov). V dresu gostov je dvomestno število točk zmogel Sava Lešić (11).

Druga tekma polfinala bo v ponedeljek v Stožicah.

Liga Nova KBM, polfinale, 1. tekma, 21.5.

ZLATOROG – Union Olimpija 74:61 (23:16, 18:16, 17:13, 16:16)
Zlatorog: Jurak 15 (8 skokov), Booker 29 (17 skokov), Abrams 5 (9 skokov), Vujasinovič 10 (4 podaje), Barič 3, Jeftić 10, Čebašek 2.
UOL: Robinson 13, Nikolič 4, Lapornik 5, Lešić 11 (6 skokov), Zagorac 8 (5 skokov), Pavlićević 5, Rupnik 1, Hrovat 5 (4 podaje), Mahkovic 2, Zakis 7.

Zlatorog zasluženo vodi z 1:0 v polfinalnem nizu na dve zmagi proti Unionu Olimpiji. Pred domačimi gledalci v Treh lilijah je petnajstkratne državne prvake premagal s 74:61. Druga tekma, na kateri si lahko Laščani že zagotovijo uvrstitev v finale, bo v ponedeljek, ob 18. uri, v Stožicah.

Zlatorog je doslej trikrat igral v finalih državnega prvenstva in bil vsakič neuspešen, Union Olimpija je brez lovorike državnega prvaka od 2009, zadnji pokal pa je v svoje vitrine dodala 2013.

Glede na potek in razplet prve tekme Ljubljančane v manj kot 48 urah čaka težko delo. Predvsem bodo morali veliko bolje zaustaviti Chrisa Bookerja, ki je bil ključen faktor za zmago Zlatoroga. Američan je dosegel 29 točk ob metu 11:14 za dve točki in 1:2 za tri točke ter zbral 17 skokov. Ob tem je svoje dodal še Goran Jurak (15 točk, 8 skokov), tako da je Zlatorog tekmeca pod obročema nadigral s 47:33.

Union Olimpija je bila večji del tekme v zaostanku, izbranci Aleša Pipana pa so ji odločilni udarec zadali ob koncu prvega polčasa in na začetku drugega. V dobrih sedmih minutah je Zlatorog naredil delni izid 20:6 in prišel do 15 točk prednosti (50:35).

V zadnji četrtini so se gostje približali na 64:57, toda vse dvome je še pred končnico rešil MVP tekme Chris Booker z osmimi zaporednimi točkami; 35-letni center (208 cm) je dosegel statistični indeks 40, kar je rekord te sezone Lige Nova KBM.