Zlatorog slavil v Ljubljani in ostal v igri za četrtfinale

Košarkarji Zlatoroga so v gosteh proti Iliriji dosegli pomembno zmago in tako pred zadnjim kolom ostajajo v lovu za končnico državnega prvenstva.

LIGA NOVA KBM ZA OBSTANEK
8. kolo
Petek, 19. april
ILIRIJA : ZLATOROG 82:93 (20:24, 21:25, 29:16, 12:28)

Williams 26 (5 podaj), Gabrovšek 18 (13 skokov), Germ 12, Thomas JR 27 (12 skokov), Rojc 17 (5 skokov), Gant 12 (6 skokov)

Domačini so v prvi četrtini dobro začeli, zadevala sta Gabrovšek in Williams, gostje pa so z moštveno igro prihajali do izdelanih metov, ki so jih tudi izkoristili in po prvem delu tekme vodili za štiri točke. Na začetku druge četrtine so domačini popustii in Laščanom dovolili, da še povišajo vodstvo, ob polčasu pa so zaostajali za osem točk, 41:49.

Na začetku tretje četrtine so domačini strnili svoje vrste in na krilih njihovega najboljšega strelca Larryja Williamsa celo povedli ter pred zadnjim delom tekme vodili za pet točk, 70:65. Laščani so nato z delnim izidom 18:4 naredili preobrat, razigral se je Thomas JR, ki je na koncu vpisal 27 točk in 12 skokov in tako Zlatorog popeljal do pomembne zmage.

Laščani pred zadnjim kolom ostajajo v igri za končnico, v torek, 23. aprila, jih doma čaka odločilna tekma proti Šentjurju. Ilirija se bo na svoji zadnji tekmi rednega dela pomerila proti Gorenjski gradbeni družbi Šenčur.

Izjavi trenerjev po tekmi
Saša Dončić, trener Ilirije:
“Čestitam Laškemu za zmago ob enem pa  bi čestital tudi svojim fantom, ki so se borili. V enem trenutku tekme smo vodili že za 7 točk, vendar je problem, če ti ena odločitev to lahko spremeni.”