Zlatorog do 1. zmage, Rogaški derbi

Košarkarji Zlatoroga so v lokalnem derbiju premagali Šentjur in tako vpisali prvo zmago v 1. SKL. Novih dveh točk so se veselili tudi košarkarji Helios Sunsev, ki so doma premagali Terme Olimia Podčetrtek, ter ekipa Rogaške, ki je prav tako doma premagala Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur.

1. SKL, 4. kolo, 26.10.
ZLATOROG LAŠKO – Šentjur 89:76 (22:22, 23:11, 20:22, 24:21)
Zlatorog: Jereb 17, Kusovac 26, Joseph 7, Bjeletić 25, Šlutej 4, Grdadolnik 8, Grušovnik 2.
Šentjur: Čebašek 12, Držić 3, Ledl 4, Radulović 8, Pešič 13, Vlahović 21, Špan 15.

Po izenačeni uvodni četrtini, bilo je 22:22, so domači kmalu povedli za pet točk, za dvanajst pa prav ob koncu polčasa, ko je trojko zadel Rene Grdadolnik. V tretji četrtini je razlika le redko padla pod dvomestno. Vse do začetka predzadnje minute, ko so gostje z delnim izidom 6:0, Aleksandar Vlahović je v tem času zadel trojko, prišli na šest točk razlike (52:58).

Domačim je uspelo znova vrniti tekmo na stare tirnice pred zadnjo četrtino, ko so povedli za deset točk, pet jih je v zaključku s trojko in prostima metoma prispeval Petar Kusovac. Prve točke sta ekipi v zadnji četrtini dosegli šele po dveh minutah in pol. A je gostiteljem uspevalo nato kar še nekaj časa obdržati izdatno prednost. Ta pa je padla na štiri razlike slabe štiri minute pred koncem, ko so za delni izid 6:0 poskrbeli Jan Špan, Vlahovič in Jakob Čebašek.

Končnica je pripadla znova domačim, ki so za 11 točk povedli po trojki Grdadolnika v začetku zadnje minute in gladko pripeljali tekmo do prvenstvene zmage. Kusovac (26) in Dragan Bjeletić (25) sta bila najbolj učinkovita pri domačih, z 21 točkami pa Vlahović pri gostih.

Šentjur bo čez teden dni gostil Rogaško, Zlatorog Laško pa bo v naslednjem kolu prost.

Izjavi trenerjev po tekmi:
Robi Ribežl, trener Zlatoroga:
“Zelo sem vesel te zmage, predvsem zaradi mojih fantov. Verjamemo v to kar delamo in mislim, da smo na dobri poti. Po treh porazih je prišla ta zmaga, ki je bila še kako potrebna.”

Saša Dončić, trener Šentjurja:
“Zaslužena zmaga Laščanov. Bili so boljši skoraj celotno tekmo. Prva četrtina je bila še nekako izenačena potem pa so Laščani prevzeli pobudo, mi pa se nismo znali odzvati.”

ROGAŠKA
– GGD Šenčur 66:57 (23:13, 16:18, 12:10, 15:16)
Rogaška: Fon 7, Vujasinović 10, Lelić 12, Washington 13, Miličević 15, Ferme 3, Dornik 6.
Gorenjska gradbena družba Šenčur: Rojc 4, Jurček 7, Murić 19, Rizvić 7, Brkić 4, Pavić 7, Zadnik 4, Popadić 5.

Rogaška je pred domačimi gledalci prišla do druge zmage na tretji tekmi, Šenčurju pa je prizadejala drugi prvenstveni poraz. Pri domačih so se kar štirje igralci iz uvodne peterke izkazali z dvomestnim številom točk, največ med njimi, 15, jih je dal Ivan Miličević, Anthony Jesse Washington pa se je izkazal z dvojnim dvojčkom – 13 točk in 13 skokov.

Rogaška si je izdatnejšo prednost priigrala v prvi četrtini, v zadnjih štirih minutah in pol, ko se je od prednosti 8:6 prišla do 23:13. Prednost desetih točk je znala obdržati, pa čeprav je na začetku tretje četrtine Šenčur prišel do treh točk zaostanka.

Rogaška bo tekmo 5. kola igrala čez teden dni proti Šentjurju, Šenčur pa isti dan proti Termam Olimii Podčetrtku.

Damjan Novaković, trener Rogaške:
“Pričakoval sem res težko tekmo. Šenčur ima kaj nekaj igralcev, ki je igralo tudi že na precej višjem nivoju. Mi smo danes kar rutinirano prišli do te zmage. Mislim, da končni rezultat niti ne kaže pravega razmerja, saj smo v zadnjih minutah naredili nekaj neumnosti, a to niti ni tako pomembno. Najpomembnejša je zmaga in novi dve točki.”

Konstantin Subotič, trener Gorenjske gradbene družbe Šenčur:
“Za obe ekipi je bila to zelo pomembna tekma in to se je tudi videlo. Prisotna je bila nervoza, nobena ekipa se ni razigrala. Vseeno je bila danes Rogaška en nivo boljša. Mi nismo bili dovolj nevarni z zunanjih položajev, zgubili smo tudi skok. Domačini so prišli do zaslužene zmage. Čaka nas analiza in priprava na naslednje tekme.”

HELIOS SUNS – Terme Olimia Podčetrtek 80:53 (22:17, 31:19, 14:15, 13:2)
Helios Suns: Mahkovic 16, Bratec 7, Oman 8, Radovčič 14, Florveus 11, Šantelj 11, Strel 3, Konjević 10.
Terme Olimia Podčetrtek: Strnad 19, Cerkovnik 2, Gabrovšek 11, Švigelj 2, Kosič 17, Sevšek 2.

Košarkarji iz Podčetrtka so se tudi s tretjega gostovanja v državnem prvenstvu vrnili praznih rok in so še edina ekipa brez zmage. Premierno je nocoj dosegel Zlatorog, ki je premagal Šentjur. Precej bolje gre Domžalčanom, ki so začasno prevzeli vrh prvenstvene lestvice s tremi zmagami in porazom.

Helios si je vrata do zmage odprl po odlični drugi četrtini, ki jo je dobil z 31:19, na veliki odmor je šel s prednostjo 53:36, ki je v nadaljevanju ni več zapravil. Sonca so zadnjo četrtino odprla z delnim izidom 7:0 in povedle s 74:51, takrat pa je že bilo jasno, da bosta dve točki ostali v Domžalah. Zadnjih 10 minut so domači dobili s 13:2.

Prvi strelec tekme je bil Nejc Strnad, ki je dosegel 19 točk. Helios bo tekmo 5. kola igral že čez dva dni, ko bo gostil Koper Primorsko. Košarkarje iz Podčetrtka čez teden dni čaka gostovanje v Šenčurju.

Dejan Jakara, trener Helios Suns:
“Najprej bi čestital fantom za zmago. Upravičili smo vlogo favorita, ne glede na vse pa z igro ne morem biti zadovoljen. Čaka nas analiza in priprava na tekmo s Koper Primorsko.”