Zlato za Ljubljano in Novo mesto

v rubriki
Mlajše selekcije
s kategorijo
Novice
.

V sredo, 24. aprila, je bil v dvorani Lukna v Mariboru, v organizaciji III. Gimnazije MB, izveden finalni turnir 2. državnega prvenstva v košarki 3×3 za dijake in dijakinje. Na koncu so se naslova zasluženo veselile dijakinje Gimnazije Novo mesto ter dijaki SUAŠ iz Ljubljane, oboji so turnir končali neporaženi.

Na turnirju je nastopilo 16 ekip dijakov ter 7 ekip dijakinj, ki so bile razdeljene v 4 oziroma 2 predtekmovalni skupini. Dijaki so izločilne boje začeli v četrtfinalu, dijakinje pa v polfinalu. Turnir je postregel z veliko zanimivimi tekmami, manjkalo pa ni niti presenečenj.

Rezultati:

Dijaki

SKUPINSKI DEL:

Skupina A
STŠ KOPER : GIM. F. PREŠERNA KRANJ 15:20
STŠ KOPER : EŠ NM 14:16
STŠ KOPER : SUAŠ 4:21
GIM. F. PREŠERNA KRANJ : EŠ NM 14:12
GIM. F. PREŠERNA KRANJ : SUAŠ 13:19
EŠ NM : SUAŠ 16:21

Lestvica skupine A:
1. SUAŠ
2. GIMNAZIJA FRANCETA PREŠERNA KRANJ

3. EKONOMSKA ŠOLA NOVO MESTO
4. STŠ KOPER

Skupina B
EŠ PREŠERNOVA : GIM. NM 18:21
EŠ PREŠERNOVA : SEPŠ KOPER 8:17
EŠ PREŠERNOVA : III. GIM. MB 19:21
GIM. NM : SEPŠ KOPER 11:12
GIM. NM : III. GIM. MB 16:12
SEPŠ KOPER : III. GIM. MB 7:10

Lestvica skupine B:
1. GIMANZIJA NOVO MESTO
2. III. GIMNAZIJA MARIBOR

3. SEPŠ KOPER
4. EKONOMSKA ŠOLA PREŠERNOVA LJ

Skupina C
GIM. ŠENTVID : ŠC POSTOJNA 22:11
GIM. ŠENTVID : EGSŠ RADOVLJICA 20:17
GIM. ŠENTVID : SZŠ CELJE 11:5
ŠC POSTOJNA : EGSŠ RADOVLJICA 12:19
ŠC POSTOJNA : SZŠ CELJE 19:21
EGSŠ RADOVLJICA : SZŠ CELJE 8:20

Lestvica skupine C:
1. GIMNAZIJA ŠENTVID
2. ŠZŠ CELJE

3. EGSŠ RADOVLJICA
4. ŠC POSTOJNA

Skupina D
GIM. BEŽIGRAD : SEŠ TG NM 21:11
GIM. BEŽIGRAD : SŠ DOMŽALE 19:21
GIM. BEŽIGRAD : ŠC CELJE – GVO 13:11
SEŠ TG NM : SŠ DOMŽALE 18:12
SEŠ TG NM : ŠC CELJE – GVO 18:9
SŠ DOMŽALE : ŠC CELJE – GVO 12:11

Lestvica skupine D:
1. GIMNAZIJA BEŽIGRAD
2. SEŠ TG NOVO MESTO

3. SŠ DOMŽALE
4. ŠC CELJE – GVO

IZLOČILNI BOJI:

Četrtfinale:
SUAŠ : ŠZŠ CELJE 21:12
GIM. BEŽIGRAD : III. GIM. MB 14:10
GIM. NM : SEŠ TG NM 21:12
GIM. ŠENTVID : GIM. F. PREŠERNA KR 19:21

Polfinale:
SUAŠ : GIM. BEŽIGRAD 21:8
GIM. NM : GIM. F. PREŠERNA KR 12:11

Za 3. mesto:
GIM. BEŽIGRAD : GIM. F. PREŠERNA 19:17

Finale:
SUAŠ : GIM. NM 18:15

KONČNA LESTVICA DRŽAVNEGA PRVENSTVA V KOŠARKI 3×3 – DIJAKI:
1. SUAŠ LJUBLJANA
2. GIMNAZIJA NOVO MESTO
3. GIMNAZIJA BEŽIGRAD
4. GIMNAZIJA F. PREŠERNA KRANJ
5. GIMNAZIJA ŠENTVID
6. SEŠ TG NOVO MESTO
7. SZŠ CELJE
8. III. GIMNAZIJA MARIBOR
9. SŠ DOMŽALE
10. SEPŠ KOPER
11. EGSŠ RADOVLJICA
11. EKONOMSKA ŠOLA NOVO MESTO
13. EKONOMSKA ŠOLA PREŠERNOVA LJ
14. ŠC POSTOJNA
15. ŠTŠ KOPER
16. ŠC CELJE – SŠ GVO

Dijakinje

SKUPINA A
III. GIM. MB : SEŠ TG NM 15:5
III. GIM. MB : ŠKOFIJSKA GIM. LJ 21:3
SEŠ TG NM : ŠKOFIJSKA GIM. LJ 22:14

Lestvica skupine A:
1. III. GIMNAZIJA MARIBOR
2. SEŠ TG NOVO MESTO

3. ŠKOFIJSKA KLASIČNA GIMNAZIJA LJ

SKUPINA B
GIM. ŠIŠKA : GIM. BEŽIGRAD 8:9
GIM. ŠIŠKA : GIM. NM 2:10
GIM. ŠIŠKA : SZŠ CELJE 18:9
GIM. BEŽIGRAD : GIM. NM 10:11
GIM. BEŽIGRAD : SZŠ CELJE 10:12
GIM. NM : SZŠ CELJE 14:10

Lestvica skupine B:
1. GIMNAZIJA NOVO MESTO
2. SZŠ CELJE

3. GIMNAZIJA BEŽIGRAD
4. GIMNAZIJA ŠIŠKA

IZLOČILNI BOJI:

Tekme za mesta od 5 do 7:
SKOFIJSKA GIM. : GIM ŠIŠKA 11:16
ŠKOFIJSKA GIM. : GIM. BEŽIGRAD 7:16

Polfinale:
III. GIM. MB : SZŠ CELJE 18:16
GIM. NM : SEŠ TG NM 16:9

Za 3. mesto:
SZŠ CELJE : SEŠ TG NM 21:13

Finale:
III. GIM MB : GIM. NM 7:10

KONČNA LESTVICA DRŽAVNEGA PRVENSTVA V KOŠARKI 3×3 – DIJAKINJE:
1. GIMNAZIJA NOVO MESTO
2. III. GIMNAZIJA MARIBOR
3. SZŠ CELJE
4. SEŠ TG NOVO MESTO
5. GIMNAZIJA BEŽIGRAD
6. GIMNAZIJA ŠIŠKA
7. ŠKOFIJSKA KLASIČNA GIMNAZIJA LJ