Živa se je poslovila z zmago, 16 trojk prvakinj

Ilirija je proti Domžalam prišla do pete zmage v tej sezoni. Celjanke so ob zmagi proti ekipi Grosupljega zadele kar 16 metov za tri točke, Triglav zanesljivo ugnal Ježico. Na obračunu štajerskih ekipi boljše Mariborčanke.

SKL (Ž), 10. krog, 16.12.
TRIGLAV – Ježica 69:43 (17:9, 15:12, 18:7, 19:15)
Abramovič 22, Šarić 13 (8 skokov), Kozina Bubnič 10 (6 skokov); Bajrektarević 16, Škapin 12 (5 skokov), Lapajne 8.

Menjava na mestu glavnega trenerja Ježice še ni prinesla rezultatskih sprememb, so pa Ježičanke predvsem v prvem polčasu in tudi zadnji četrtini nudile dostojen odpor favoritinjam iz Kranja. Pri drugouvrščeni ekipi državnega prvenstva je glavno vlogo znova odigrala Rebeka Abramovič, ki je tekmo zaključila z indeksom 29 in bila ključni faktor pri sedmi zmagi Kranjčank. S petnajstimi skoki in osmimi točkami se je izkazala tudi druga reprezentantka v dresu Triglava Maruša Seničar. Pri gostjah, ki so izgubile petič zapored, je bila s 16 točkami najboljša Sandra Bajrektarević.

Ježičanke bodo naslednjo tekmo v državnem prvenstvu odigrale šele 13. januarja, prej jih čaka pokalni obračun z mestnimi tekmicami. Triglavanke se bodo v Pokalu članic srečale z Domžalami, po novem letu pa jih čaka gostovanje v Konjicah.

CINKARNA CELJE – Grosuplje 96:43 (25:7, 19:9, 36:6, 16:21)
Chidom 16 (6 prid. žog, 5 blokad), Slonjšak 15, Ocvirk 14 (6 skokov, 5 asistenc); Černač 10 (5 skokov), Ahac 9 (8 skokov), Dautović 7.

Devetčlanska odprava Grosupljega je v Celju naletela na izjemno razpoloženega nasprotnika. Aktualne državne prvakinje so zadele kar 16 metov za tri točke, kar je rekorden izkupiček v zadnjih desetih sezonah 1. SKL za ženske. Celjanke, ki so zmagale s 96:43, so za ta dosežek porabile zgolj 30 poskusov in za tri točke metale 53-odstotno. Varovanke Damirja Grgića so po treh četrtinah srečanja vodile z 80:22, zadnja četrtina pa je pripadla Dolenjkam, ki so uspele malce omiliti visok poraz.

Pri Celjankah, ki so dobile tudi deseto tekmo v tej sezoni, je kar šest košarkaric preseglo mejo desetih točk, Američanka Chidom je bila najboljša s 16. Pri Grosupeljčankah pa je Meta Černač dosegla 10 točk.

Celjanke bodo naslednjo tekmo v državnem prvenstvu odigrale 13. januarja proti Domžalam, Grosupeljčanke pa se bodo z isto ekipo pomerile teden dni prej.

MARIBOR – Konjice 72:47 (28:10, 19:19, 13:7, 12:11)
Kuzma 19 (5 skokov), Cvijanovič 16 (6 asistenc), Dautović 9 (10 skokov); Klančnik (5 skokov, 6 prid. žog), Zdovc (7 skokov) in Ramšak po 8.

Deseto kolo 1. SKL za ženske so v dvorani Tabor sklenile Mariborčanke in Konjičanke. Z rezultatom 72:47 so zmagale košarkarice iz štajerske prestolnice. Odločilno prednost so si domačinke priigrale že v uvodnih desetih minutah, saj so na prvi dvominutni odmor odšle s prednostjo 18 točk.

Prednost Mariborčank, ki so zmagale četrtič v tej sezoni, v drugem polčasu ni bila nikoli ogrožena. Domače košarkarice so skok dobile s 46:32 in Konjičankam prizadejale četrti poraz v tej sezoni.

Najboljša strelka tekme je bila Simona Kuzma, ki je dosegla 19 točk, pri Konjičankah so Klančnikova, Zdovčeva in Ramšakova dosegle po 8 točk.

Konjičanke se bodo 6. januarja pomerile s Triglavom, Mariborčanke pa z Akson Ilirijo. Ekipi se bosta še pred novim letom pomerili v četrtfinalu Pokala članic.

AKSON ILIRIJA – Domžale 83:42 (22:13, 20:11, 17:8, 24:10)
Draganič 15, Stergar 14 (9 skokov), Jamnik 12 (5 asistenc); Saad Herrera 16 (7 skokov, 5 asistenc), Tajher 7, Dremel 5 (7 skokov).

Deseto kolo, zadnje pred novoletnim premorom, sta v petek odprli ekipi petouvrščene Ilirije in zadnjeuvrščenih Domžal. Ljubljančanke so tudi na parketu upravičile vlogo favoritinj in zabeležile visoko zmago (83:42), peto v tej sezoni. V prvem polčasu so si košarkarice Ilirije priigrale prednost 18 točk, v drugem delu pa so to razliko iz minute v minuto povečevale.

Najboljša strelka Ljubljančank je bila komaj 16-letna Maja Draganič s 15 točkami, Ela Stergar jih je dosegla 14 (9 skokov), z dvojnim dvojčkom se je ponovno izkazala Živa Macura (11 točk in 12 skokov), ki je odigrala zadnje srečanje v državnem prvenstvu, saj po novem letu zaključuje s košarkarsko kariero. Najboljša strelka Domžalčank je bila Mehičanka Saadova, ki je dosegla 16 točk.