Žiga Samar se seli v Fuenlabrado!

Rubrika: Naši na tujem

Poročali smo, da sta naš mladinski reprezentant Žiga Samar in madridski Real sporazumno prekinila sodelovanje. Zdaj je jasno, da 18-letni nadarjeni igralec ostaja v Španiji. Žiga odhaja v Fuenlabrado. Uvodni del sezone bo opravil s člansko ekipo, ki nastopa v ACB ligi. V kolikor v prvem delu sezoni še ne dobi zadostne minutaže, se za krajše obdobje seli v Ligo LEB Plata k ekipi Zamore. V naslednji sezoni pa ga čaka mesto v prvi ekipi Fuenlabrade, kjer je donedavnega uspešno igral Luka Rupnik.

Žiga je z Realom postal tudi mladinski državni prvak, za nameček pa je bil tudi MVP finala, ki ga je Real dobil proti Barceloni. Z Realom je osvojil tudi mladinsko Evroligo, izbran pa je bil tudi v peterko božičnega turnirja 2018. na Tenerifih.