Zgodovinski dosežek Westbrooka – 20 točk, 20 skokov in 21 asistenc

Kvartet sinočnjih obračunov ni postregel z rezultatskimi presenečenji, saj so vse štiri dobila favorizirana moštva. Je pa zato Russell Westbrook poskrbel, da bodo stavnice lahko uvedle novo kategorijo, in sicer t. i. double-triple-double, torej ‘dvojni trojni dvojček’, ki ga je dosegel organizator igre Oklahoma City Thunder, ko je, namesto 10, v treh kategorijah dosegel vsaj 20 enot. 20 točk, 20 skokov in 21 asistenc je ob koncu tekme pisalo ob priimku Westbrook. Tovrsten individualni dosežek je uspel v preteklosti zgolj Wiltu Chamberlainu ki je 2. februarja 1968 dosegel 22 točk, 25 skokov in 21 asistenc. Thunder so Westbrookov individualni dosežek podkrepili s prepričljivo zmago nad Los Angeles Lakers.

Derbi večera med vodilnima moštvoma zahodne konference ni upravičil visokih pričakovanj. Aktualni prvaki Golden State Warriors so, z izjemo prvih sedmih minut, vodili veliko večino srečanja proti Denver Nuggets, v enem trenutku tudi za 30. Končni izid je bil 116:102 za domačine, kljub dejstvu, da so bili Warriorsi primorani igrati zadnjih 20 minut brez Kevina Duranta, ki se je ponovno zapletel v verbalni spor z enim od sodnikom le nekaj ur potem, ko mu je liga naložila plačilo kazni v višini 25 tisoč ameriških dolarjev zaradi kritiziranja sodniških odločitev po tekmi v Minneapolisu.