Zdovc ob zmagi spomnil na neumnosti iz 1. polčasa

Košarkarji Petrol Olimpije so na obračunu devetega kola Lige Nova KBM za prvaka v Tivoliju s 93:72 premagali Hopse s Polzele in si kolo pred zaključkom drugega dela prvenstva že zagotovili drugo mesto na lestvici pred začetkom končnice.

Moštvo Petrol Olimpije se veseli zanesljive zmage nad Hopsi Polzelo (93:72), ki so jo Zmaji zabeležili na obračunu devetega kola Lige Nova KBM za prvaka. S sobotnim uspehom so si Ljubljančani kolo pred koncem drugega dela državnega prvenstva že zagotovili drugo mesto na lestvici, hkrati pa prednost domačega igrišča v končnici, vse do morebitnega srečanja s Sixt Primorsko.

Ljubljanski košarkarji so na parketu tivolske dvorane prevladovali praktično od prve do zadnje minute in zabeležili zanesljivo zmago. Že v prvem polčasu so Zmaji navdušili s številnimi atraktivnimi potezami, hkrati pa imeli mirno roko tudi pri metu izza črte. Tako so izbranci glavnega trenerja Jureta Zdovca že v prvih dveh četrtinah dosegli 53 točk, Polzeljani deset manj (43), malo pred koncem tretjega dela igre pa je kapetan Jan Špan s trojko poskrbel za vodstvo s 23 točkami razlike (74:51). V zadnji četrtini so aktualni državni prvaki le še zadržali košarkarje Hopsov na varni razdalji in se veselili več kot zaslužene zmage.

Najbolj učinkovit med zeleno-belimi je bil Jan Špan, ki je 23 točkam dodal še devet podaj in štiri skoke, sledila pa sta mu Marvin Jones in Roko Badžim, slednji je ujel kar sedem odbitih žog, s po 13.

Naslednja preizkušnja Zmaje čaka že v torek, ko se bodo v zadnjem kolu Lige Nova KBM za prvaka v Rogaški Slatini pomerili z Rogaško.

Jure Zdovc, glavni trener Petrol Olimpije:
»Čestitke fantom za zanesljivo zmago. Že v prvem polčasu smo počeli kar dosti neumnosti in košarkarjem Hopsov stalno dopuščali možnost, da se vrnejo v igro za zmago. K sreči smo bili razpoloženi v napadu. V drugem polčasu smo malenkost popravili igro v obrambi. Naši tekmeci so nas sicer želeli presenetiti s consko obrambo, a so fantje odlično reagirali in zasluženo zmagali.«