ZDA NA KOLENIH: V polfinale Galski petelini in Avstralci!

Rubrika: Tuje reprezentance

Svetovna košarkarska javnost je na svetovnem prvenstvu 2019 na Kitajskem pričakovala finale med ZDA in Srbijo. Reprezentanci se bosta med seboj res pomerili, a le za 5. mesto. Po Srbiji so nepričakovan poraz zabeležile tudi ZDA, ki so morale priznati premoč Francozom.

Izbrana vrsta ZDA prvič po svetovnem prvenstvu 2002 ostaja brez medalje na svetovnem prvenstvu. Takrat so v domačem Idianapolisu v četrtfinalu klonili proti Jugoslaviji, kasneje pa zasedli 6. mesto.

Že na pripravljalnih obračunih se je pokazalo, da so Američani premagljivi. Takrat so jih ugnali Avstralci, tokrat pa so jih na kolena uspeli spraviti Francozi. Četa Vincenta Colleta je že v prvem polčasu bila boljši nasprotnik, v začetku tretje četrtine pa ji je uspelo povesti s kar 10 točkami prednosti (43:53).

Sledile so minute Američanov, ki so v drugi polovici tretje četrtine pokazali boljši obraz in pred zadnjim delom obračuna povedli s 66:63. Razigral se je Donovan Mitchell, prednost pa je kasneje znašala že tudi 7 točk (74:67). V nadaljevanju so igrali le še Francozi. Pod košem je kraljeval Rudy Gobert, svoje pa sta znova dodala Evan Fournier in Nando de Colo. Galski petelini so do konca obračuna pripravili delni izid 22:5.