Začela se je Liga UKL, medicincem derbi 1. kroga

Rubrika: Študentska liga

V ponedeljek se je začelo tekmovanje v študentski ligi UKL 2018/19. Prvi tekmovalni dan smo videli tekme v moški predtekmovalni skupini A in B. Kot zanimivost velja omeniti, da smo  videli dve izjemno kvalitetni srečanji, kar nam nakazuje ponovno zelo zanimivo tekmovalno sezono.

Liga UKL 2018:

Skupina A (moški):

Ekonomska fakulteta – BIOTEHNIŠKA FAKULTETA  51: 56
(EF: Mencin 14, Hudohmet 11, Runovc 10, Šumnik in Čergić 4, Gaberšek in Vadnov 3, Žepič 2; BF: Doljak 21, Brvar 14, Podgornik Milosavljević 14, Troha 5, Bahor 2);

Začela se je nova sezona SPALDING UKL 2018/19. Na uvodnem srečanju sta se udarili dve ekipi, ki sta vsako  leto med kandidati za visoka mesta v ligi. Srečanje je postreglo z zelo dinamično igro obeh moštev v kateri so večji del tekme z malo več iznajdljivosti prednjačili “biotehniki”. Zadnjo četrtino so “ekonomisti” začeli s 4 točkami zaostanka in po temeljitem dogovoru začeli agresivno pokrivati v obrambi. Obramba je bila izvrstna, a kaj ko so tudi na drugi strani “biotehniki” položili vse upe na svojo granitno obrambo. “Biotehniki” so slavili zmago z rezultatom 51:56.

FAKULTETA ZA ARHITEKTURO – Filozofska fakulteta 58:37
(FA: Barič 23, Salaj in Mohorič 8, Antonič 6, Šenica 5, Korent 4, Kovač in Sabadin 2; FF: Sever 11, Antloga 10, Debeljak 5, Hajna, Špendal in Kupljen 3, Repe in Žličar 1);

Tudi druga tekma letošnje sezone je bila zanimiva, saj sta obe ekipi izkoristili možnost uigravanja. “Arhitekti” vsako leto bolje začenjajo ligo in tako so  tudi letos začeli s prepričljivo in visoko zmago proti danes dokaj bledim “filozofom”. Ključno razliko so “arhitekti” naredili že na samem začetku tekme in jo uspešno vzdrževali skozi celotno srečanje.

Lestvica v skupini A (moški):
Fakulteta za arhitekturo ter Biotehniška fakulteta 2, Ekonomska fakulteta ter Filozofska fakulteta 1, Fakulteta za šport 0.

Skupina B (moški):

Fakulteta za strojništvo – MEDICINSKA FAKULTETA 56:68
(FS: Šteblaj 13, Lužar 10, Mrcina in Glas 9, Šutanovac 7, Cimerman 6, Aličić 2; MF: Drglin 16, Milič 15, Dolenjšek 10, Tomažič 8, Jagodič 7, Mirkovič B. 6, Juhant 4, Lampret 2);

Obe ekipi sta se pred sezono opravile odlične fizične priprave in to se je videlo na današnji tekmi, na kateri so igrali zelo gledljivo in moderno hitro košarko. Obe ekipi sta prikazali veliko atraktivnih potez. Kljub razliki več kot deset točk v prid “medicincev” so oboji do konca tekme pokazali kar najbolje znajo. Čestitke tako “strojnikom” kot “medicincem” za odlično predstavo.

PEDAGOŠKA FAKULTETA – Fakulteta za matematiko in fiziko 67:55
(PeF: Savič 22, Abram 20, Seručar 16, Čušin 9; FMF: Kozole 14, Babnik 11, Beltram 10, Krampelj 8, Štiglic 5, Skomina 4, Predrag 3)

Obe ekipi sta tekmo odlično začeli in tako smo gledali izenačeno prvo četrtino. V nadaljevanju so “pedagogi” pokazali nekaj učnih potez in prišli do večje prednosti, ki pa ni dolgo trajala. Ob polčasu je bila prednost “pedagogov” le točko in čakali smo napet drugi polčas tekme. “Pedagogi” so dodali še nekaj več moči v drugem polčasu in suvereno prišli do prve letošnje zmage.

Lestvica v skupini B (moški):
Medicinska fakulteta ter Pedagoška fakulteta 2, Fakulteta za strojništvo ter Fakulteta za matematiko in fiziko  1.

Spored prihajajočih tekem:

Skupina C (moški):

FU : FRI   12.11.2018 ob 18.10

FDV : FFA   12.11.2018 ob 19.15

BF : FA   12.11.2018 ob 20.20

FSP : EF   12.11.2018 ob 21.25

Vse tekme se igrajo v športni dvorani Srednje zdravstvene šole Ljubljana, Poljanska cesta 61, 1000 Ljubljana.